Poporodowe wiązanie brzucha; plusy i minusy


Akcesoria dla rodziców i niemowląt
Dwustronny Kokon Dla Noworodka / Otulacz Muzpony Havana Kup teraz
Poduszka do Noszenia i Karmienia Candide - Wsparcie Snu Topponcino Kup teraz
Torba do Wózka + Przewijak Fresk - Dachsy Kup teraz

Ciąża może spowodować spustoszenie w organizmie kobiety. Pojawiają się wahania nastroju, pocenie się, zachcianki, obrzęki i nie zapominajmy o olbrzymim brzuchu. Brzuch rośnie powoli przez całe dziewięć miesięcy, rozciągając skórę, mięśnie i przesuwając narządy wewnątrz. Po pojawieniu się na świecie Twojego maleństwa, Twoje ciało zacznie się leczyć. Wiązanie brzucha po porodzie może być bardzo pomocne w tym gojeniu.

Czy poporodowe wiązanie brzucha jest dla Ciebie?

O ile nie jesteś celebrytką, która może sobie pozwolić na pełnoetatową nianię i osobistego trenera, powrót do siebie sprzed ciąży zajmie trochę czasu. Belly binding to coś, o czym czytałam, kiedy byłam w ciąży z moim pierwszym dzieckiem. Zrobiłam kilka dalszych badań na temat wiązania brzucha i spodobało mi się to, co przeczytałam.

Wiązanie brzucha to elastyczna chusta, którą owija się wokół talii od żeber do bioder. Owijki są zazwyczaj regulowane i mocowane za pomocą rzepów. To, co robią, to ściskanie brzucha i pomaganie, z braku lepszego określenia, w zgniataniu, twojej środkowej części z powrotem razem.

Wiązanie brzucha ma wiele korzyści i istnieje tak wiele okładów tam, że powinieneś być w stanie znaleźć taki, który lubisz. Poniżej omówię pro's i con's do wiązania brzucha i dam moje osobiste doświadczenia.

Plusy wiązania brzucha po porodzie

Istnieje wiele pozytywów do wiązania brzucha, jeśli zrobione prawidłowo. Po pierwsze i najważniejsze, zapewni Ci wsparcie

. W czasie ciąży tracisz dużo siły mięśni brzucha i pleców. Opaska zapewni Ci wsparcie, którego potrzebujesz dla dobrej postawy i pomoże Ci łatwiej poruszać się i chodzić po urodzeniu dziecka. Kiedy tracisz siłę mięśni podczas ciąży, proste rzeczy, takie jak siadanie w łóżku, mogą być wyzwaniem. Jeśli używasz opaski na brzuch, będziesz miała dodatkowe wsparcie, którego potrzebuje Twoje ciało, aby wykonywać proste czynności, które mogłaś wykonywać przed ciążą.

Wielka korzyść dla mam po cesarskim cięciu

Jeśli miałaś cesarskie cięcie, wiązanie brzucha jest dla Ciebie idealne. Zabezpieczy ono Twoje nacięcie

i pomoże zmniejszyć obrzęk. Pamiętaj, aby codziennie sprawdzać, czy nie wdało się zakażenie. Cesarskie cięcie to poważna operacja, więc jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, skonsultuj się ze swoim lekarzem.

Przywrócenie wszystkiego na miejsce

Kolejną dodatkową zaletą wiązania brzucha jest to, że pomoże ono Twojej macicy się obkurczyć

. Twoja macica rozciąga się, aby pomieścić rosnące dziecko, a według parents.com, może rozciągnąć się nawet "500 razy" w stosunku do swojego pierwotnego rozmiaru. To szaleństwo! Po urodzeniu dziecka Twoja macica zacznie się kurczyć sama, ale pas do wiązania brzucha zdecydowanie pomoże przyspieszyć ten proces. Wiązanie wykorzystuje delikatny ucisk, aby zasadniczo opróżnić macicę. Pomyśl o tym, jak opróżniasz rurkę intubacyjną. Jeśli ją naciśniesz lub ściśniesz, wraca do swojego pierwotnego stanu znacznie szybciej. To samo dotyczy Twojej macicy.

Wiązanie brzucha pomoże również w przywróceniu narządów na swoje miejsce

. Kiedy jesteś w ciąży, Twoje narządy przemieszczają się, aby zrobić miejsce dla rosnącego dziecka, co jest super fajne. Jednak po urodzeniu dziecka narządy nie wracają na swoje miejsce. Plaster na brzuch zapewni Twojemu brzuchowi delikatne szturchnięcie i nacisk, którego potrzebuje, aby poprowadzić Twoje narządy z powrotem tam, gdzie ich miejsce.

Delikatne uciskanie brzucha może również pomóc Twojej skórze odzyskać elastyczność.

Poprzez delikatny nacisk na skórę, skóra może się szybciej zregenerować i pomóc pozbyć się obrzęków i nadmiaru płynów, które nabrałaś podczas ciąży.

Wady poporodowego obwiązywania brzucha

Jednym z największych minusów używania opaski na brzuch jest to, że aby zyskać z niej jak najwięcej, musisz nosić ją 24/7

przez około miesiąc lub dwa. To jest duże zobowiązanie. Belly binder czuje się jak ciągły ścisk wokół twojej połowy, więc jeśli nie lubisz ciśnienia, trudno będzie nosić go przez cały czas.

Wiązanie brzucha może również przeszkadzać w noszeniu ubrań

. Owijki mogą być trochę nieporęczne i dopasowanie ich pod ubraniem może być trudne.

Moje osobiste doświadczenia

Nosiłam pas do wiązania brzucha po obu moich ciążach i poleciłam je wszystkim moim spodziewającym się dziecka koleżankom. Owijki nie tylko dały mi wsparcie, którego potrzebowałam, ale także pomogły obkurczyć moją macicę i sprawiły, że moje narządy wróciły na swoje miejsce, co razem dało mi pewność siebie, której potrzebowałam po ciąży.

Moja pierwsza ciąża

Kiedy byłam w ciąży z moim najstarszym dzieckiem, zobaczyłam reklamę segregatora na brzuch w magazynie ciążowym i nie wiedziałam, co to jest, więc, jak każdy millenials, wygooglowałam to. Zrobiłem małe badania na temat tego, czym są segregatory brzuszne i podobało mi się to, co przeczytałem. Zamówiłam mój segregator po urodzeniu córki, gdy byłam jeszcze w szpitalu i od razu przyszedł.

Sprawdź kilka innych poporodowych pasów do wiązania brzucha, które polecamy;

Włącz JavaScript, aby wyświetlić zawartość

Byłam oddana chustom i nosiłam je tak często, jak tylko mogłam, dzięki czemu zauważyłam, że moje ciało szybko wraca do formy po ciąży. Nosiłam chustę prawie cały dzień, codziennie przez około miesiąc i przekonałam się, że moje ciało było wystarczająco silne bez niej i nie czułam już "podskakiwania" moich narządów. Jeden miesiąc ściskania przywrócił mi pewność siebie w kwestii mojego ciała, co pomogło mi z moją depresją poporodową, co pomogło mi wyjść i ćwiczyć, co pomogło mi stracić ostatni kawałek wagi dziecka.

Poporodowe wiązanie brzucha przy drugiej ciąży

Przy mojej drugiej ciąży byłam gotowa i przygotowana na wiązanie brzucha. Przyniosłam go ze sobą do szpitala i zaczęłam go nosić tego samego dnia, kiedy urodziłam mojego syna. Za drugim razem czułam, że moje ciało potrzebowało go jeszcze bardziej niż za pierwszym razem, ponieważ wszystko było bardziej napięte. Moja macica wydawała się wyjątkowo duża i rozciągnięta, moja skóra była wyjątkowo rozciągliwa, a moje wnętrze czuło się tak przesunięte. Tym razem potrzebowałam, aby czuć się silniejsza i bardziej wspierana, w przeciwieństwie do pierwszego razu, kiedy robiłam to bardziej dla próżności.

Po dwóch miesiącach noszenia paska na brzuchu, moje ciało w końcu wyglądało tak, jak przed drugą ciążą. To bardzo pomogło mi w odzyskaniu pewności siebie i sprawiło, że poczułam się dobrze w moim silnym i sprawnym ciele. Kobiece ciało to niezwykła rzecz. Możemy rozciągnąć nasze brzuchy do maksimum, a potem trenować nasze ciała, aby znów były silne.

Podsumowując

Ogólnie rzecz biorąc, pro's przeważają nad con's na brzuch wiązania, jeśli pytasz mnie. Dają ci siłę w twoim śródpiersiu, pomagają z obrzękami, obkurczają macicę, umieszczają twoje organy z powrotem na miejscu, a nawet pomagają zabezpieczyć nacięcia po cesarskim cięciu. Jeśli możesz pokonać trochę ściskania w środku, korzyści są tego warte. Nie bez powodu wiązanie brzucha istnieje od wieków i jestem pewna, że będzie istniało przez następne stulecia. Upewnij się, że sprawdzisz wszystkie nasze ulubione owijki na brzuch tutaj!

You May Also Like:

Jak zrobić Padsicles: Proste wskazówki, aby złagodzić ból poporodowy

Najlepsza bielizna poporodowa - 10 świetnych opcji + rzeczy, które powinnaś wiedzieć

Najlepszy poporodowy pas (Belly Wrap) Klucz do komfortu


Sprawdź ofertę zabawek, mat edukacyjnych i karuzeli do łóżeczka
Zabawki Janod - Tablica z Magnesami w Walizce 4 w 1 Kup teraz
Mata Edukacyjna Skip Hop - ABC & Me Kup teraz
Karuzela do Łóżeczka Little Dutch - Biała / Ocean / Mięta Kup teraz