15 pytań, które zadają sobie wszystkie nowe matki

Obrazek przez Shutterstock

Jako świeżo upieczona mama stwierdzam, że mam dużo czasu na głowie. Nie w stylu "posprzątaj dom, zrób pranie, zadbaj o odpowiednią higienę", ale raczej "pozwól mojemu umysłowi błądzić w oczekiwaniu na Keurig". Czasu na zastanawianie się nad tymi aspektami rodzicielstwa, które nie mają dla mnie sensu. Kilka miesięcy w mój nową rutynę, jestem wciąż zdumiony przez te macierzyńskie pytania, odpowiedzi na które mogą na zawsze pozostać tajemnicą:

1. Co dokładnie jest BPA? Czy to jest jak azbest? Gluten? Wiem tylko, że jest zły i że powinnam go unikać za wszelką cenę.

2. Dlaczego nikt nie chce usłyszeć mojej historii narodzin? To bardzo ekscytujące. Nie ma chętnych? Wiem, że słowo "episiotomia" powoduje, że narządy płciowe ludzi kurczą się i umierają, i że powinnam zachować moje historie laktacyjne na moje pierwsze poporodowe przyjęcie, ale naprawdę. Nikt nie chce słuchać o moim triumfie nad męczącym bólem? Albo dowiedzieć się, jakiego koloru był mój płyn owodniowy? Ktokolwiek? Ktokolwiek?

3. Czy wszystkie matki uważają, że ich noworodki są słodkie? Bo czasami wyglądają jak wersja Golluma z Cabbage Patch. Nadal słodkie? Tak? Tylko sprawdzam.

4. Dlaczego ubranka dla niemowląt są tak skomplikowane? Musimy je zmieniać 15 razy dziennie, a i tak jest w nich tyle zatrzasków i zapięć, że zanim ponownie włożę dziecko w ubranko, ono znowu się brudzi. Wiesz, kto potrafi szybko się rozebrać? Striptizerki. Dlaczego projektanci ubrań nie mogą wziąć przykładu z ich książki i stworzyć stroje dla dzieci z odrywanymi rzepami?

5. Dlaczego posiadam nie mniej niż 20 rodzajów smoczków, a moje dziecko używa tylko jednego? I dlaczego ten konkretny smoczek został właśnie wycofany z produkcji?

6. Czy dziecko kładzie się spać o 1.00 rano. i budzi się o 4 rano. liczy się jako "przespana noc"?

7. Dlaczego, gdy tylko moje dziecko zaśnie na noc, natychmiast zamieniam się w inspektora Clouseau i zaczynam krążyć po jej pokoju, wpadając na wszystko, co wydaje głośne dźwięki lub błyska światłem?

8. Kto wymyśla dżingle do zabawek? Naprawdę denerwuje mnie, kiedy nawet nie próbują się rymować lub mieć spójnego metrum. Moje dziecko ma wiele zabawek, które przerywają swoje wersy chichotem. To wygląda jak leniwe pisanie piosenek. Ponadto, czy te firmy nie sprzedawałyby więcej zabawek, gdyby były one wypowiadane przez bardziej atrakcyjnych ludzi, takich jak brytyjscy uczniowie lub Morgan Freeman?

9. Czy kiedykolwiek będę w stanie powiedzieć słowo "sutek" w codziennej rozmowie bez rumienienia się jak nastolatka? Nowe zwroty, które weszły do mojego słownictwa, takie jak "zamieszanie sutkowe", "laktator", "współspanie" i "krem na wysypkę", sprawiają, że czuję się mniej jak nowa matka, a bardziej jak asystentka produkcji filmu porno.

10. Ile kalorii jest w łożysku? Kiedy ludzie go jedzą, czy najpierw go gotują, może sauté go z warzywami, czy też łykają go na surowo, jak hardcore fitness guru połykający surowe jajka?

11. Czy istnieje sposób, aby moja zasłona pielęgniarska nie zamieniła się w holenderski piekarnik? Bo robi się tam parno.

12. Jak ważne jest, aby znać statystyki mojego dziecka? Nie mam pojęcia, jaki jest jej "percentyl", więc go sobie wymyślam: Moje dziecko ma 85. percentyl w "budowie nóg", 98. percentyl w "pojemności płuc" i 5. percentyl w "przesypianiu nocy".

13. Dlaczego nawet najprostsze zabawki nie są składane? Poważnie, czy producenci zabawek nie widzą ironii w tym, że potrzebuję zestawu narzędzi, aby złożyć zabawkowy zestaw narzędzi?

14. Dlaczego istnieje produkt o nazwie "Baby Bullet?" To są dwa słowa, które nigdy nie powinny iść razem, jak "organiczne ciasteczka" lub "przerwany sen".

15. Z czasem będzie łatwiej... prawda? Słyszałam, że maluchy i nastolatki są o wiele łatwiejsze do opanowania. Na razie postanawiam w to wierzyć.

Related post: 14 prawd, które powinna znać każda nowa mama