10 rzeczy, których można się spodziewać po macierzyństwie

Jeśli chodzi o podróże rodzicielskie, moja jest wciąż na etapie malucha, dosłownie i w przenośni - trzy lata i wciąż się liczy. Wiem, że mam jeszcze wiele lat przed sobą, gdzie niewątpliwie nauczę się więcej niż kiedykolwiek się targowałem. Jednak nawet w ciągu trzech krótkich lat niedoskonałego rodzicielstwa, te 10 prawd wciąż do mnie powraca...

1. Będziesz czuł się winny. Bez względu na to, co zdecydujesz się zrobić - karmić piersią lub butelką, trenować sen lub nie, wrócić do pracy lub zostać w domu - będziesz czuć się winny przez większość czasu. Będziesz kwestionować swoje wybory, ponieważ inni ludzie będą, czy to na głos, czy w myślach, co z kolei sprawi, że poczujesz się winna. Nauczyłam się akceptować moje wybory, niezależnie od tego, czy są one "dobre" czy "złe", są to wybory dokonywane dla dobra moich dzieci, dla naszej rodziny. Poczucie winy wiąże się z terytorium, teraz to rozumiem.

2. Będziesz się złościć. Gniew - niebezpieczna, straszna emocja, zwłaszcza gdy jest skierowana na twoje dzieci, małżonka i siebie. Ty także znajdujesz że ty możesz dostawać zły przy zupełnymi nieznajomymi, tak jak ten niecierpliwy kierowca który ucinał ciebie. Lub pani przed tobą przy kasie w sklepie spożywczym, za to, że porusza się zbyt wolno. Osobiście, kiedy mam ochotę się zdenerwować, to dlatego, że jestem zmęczona. Zmęczenie nie robi ci przysługi. Nie mogę dać ci rady, jak wycisnąć w więcej czasu w dół lub snu, mogę tylko powiedzieć, że powinieneś.

3. Będziesz się czuł niekompetentny. Kiedy miałem Małpkę, czułem się jak idiota cały czas i w połowie spodziewałem się, że ktoś zapuka do moich drzwi, aby powiedzieć mi, żebym oddał mojego syna, bo robiłem tak straszną robotę jako jego matka. Po trzech latach wiem, że nie jestem okropna. Ale miewam momenty, w których wydaje mi się, że jestem niekompetentna. Bez względu na to, ile razy poklepuję się po plecach, wciąż tak się czuję.

4. Staniesz się konkurencyjny. Kiedy masz przyjaciół i krewnych, którzy mają dzieci w tym samym wieku, zapomnij o próbie uniknięcia konkurencyjności. Tak, możesz powiedzieć, ale ja się nie chwalę! Jednak po cichu cieszysz się, gdy dowiadujesz się, że twoja córka chodziła o wiele wcześniej niż syn twojego najlepszego przyjaciela, lub że twój chłopiec uzyskał wyższy wynik na swoim teście z angielskiego niż dziecko twojego najlepszego przyjaciela. To jest nieuniknione.

5. Będziesz urażony (czasami.) Gdybym powiedział, że nie myślę o moim czasie przed dziećmi, i jak beztroski i zabawy to było wtedy, byłbym kłamie. Byłbym również kłamstwo, gdybym powiedział, że jestem absolutnie 100% nie urażony. Czasami tak jest. Mam pretensje, że mam mało czasu dla siebie. Mam pretensje, że od 2009 roku prawie nie spałam. Czasami. Tylko czasami. Nie żałuję jednak, że mam dzieci.

6. Będziesz radosna. Nie żałuję, że mam dzieci - jak mogłabym? Każdego dnia sprawiają, że jestem radosna. Nawet pomimo wyzwań, jest wiele powodów do radości. Uśmiechy, uściski, trzymanie za rękę, po prostu bycie ze sobą, bycie rodziną - czysta radość.

7. Będziesz bardziej wdzięczny. Kiedy stajesz się rodzicem, bardziej doceniasz swoich rodziców (ręce do góry, jeśli myślałeś o zadzwonieniu do mamy, żeby ją przeprosić i podziękować). Bardziej doceniasz swojego współmałżonka. Bardziej doceniasz siebie. Doceniasz dodatkowe 10 minut, które dostajesz, o każdej porze dnia. O wiele bardziej doceniasz kawę. Jeśli jesteś rodzicem, będziesz wiedział, co mam na myśli.

8. Będziesz mądrzejszy. Nauczysz się wybierać swoje bitwy. Dowiesz się, kiedy się poddać, a kiedy nie. Dowiesz się, że miłość jest głęboka. Dowiesz się, że lęki obfitują w każdym zakątku i nic nie możesz na to poradzić. Dowiesz się, że twoje serce jest o wiele większe niż myślałeś, że to możliwe. Dowiesz się, że masz w sobie to, by walczyć o swoje dzieci.

9. Będziesz pokorny. Rodzicielstwo jest naprawdę pokornym doświadczeniem. Myślałam, że wiem wszystko, że mogę zrobić wszystko. Teraz wiem, że nie wiem i nie mogę, i to jest w porządku.

10. Będziesz kochana. Miłość moich dzieci jest czysta. Kiedy patrzę w ich oczy, kiedy kładą swoje pulchne rączki wokół moich, jest w nich tylko miłość. I to jest wszystko.