Jeśli trzymanie małych dzieci na smyczy ułatwia życie, zrób to.

© Shutterstock

Czy widok rodzica, który używa szelek bezpieczeństwa, aby przypiąć dziecko w miejscu publicznym, sprawia, że oczy same cisną ci się do głowy? Może powinieneś spróbować przejść milę w ich butach, zanim zaczniesz osądzać.

Jeden z naszych czytelników napisał do nas z pytaniem: "Mam dwulatka i czteromiesięczniaka i coraz trudniej jest mi wykonywać jakiekolwiek czynności, takie jak zakupy, wizyty u lekarza czy cokolwiek innego, bez tego, że dwulatek próbuje uciec i robić swoje! Nie jestem rodzicem, który lubi pchać wielki ol' wózek, który wchodzi wszystkim w drogę i poważnie rozważałam smycz plecakową dla niego, ale jest tyle negatywnych emocji wokół tego."

Wierzę, że poprawny termin to "uprząż bezpieczeństwa", i chociaż nigdy nie kupiłem jednego dla moich własnych dzieci, myślę, że powinieneś czuć się wolny, aby zrobić wszystko, co do cholery musisz zrobić, aby ułatwić sobie życie. Jeśli założenie dziecku jednego z tych plecaków z szelkami sprawi, że Twoje życie będzie mniej stresujące - proszę bardzo. Próba uniknięcia niedogodności związanych z wózkiem, gdy masz do czynienia z wieloma dziećmi i sprawami do załatwienia, ma sens.

Byłoby wspaniale, gdybyśmy mogli podejmować wszystkie nasze rodzicielskie decyzje bez obawy przed publiczną kontrolą. Niestety, jeśli jesteś rodzicem - możesz założyć się o swój tyłek, że będziesz osądzany za każdą decyzję, którą podejmiesz przez kogoś tam na zewnątrz. Jedna matka chora od słuchania "zwierzęcych" żartów zdecydowała się napisać na blogu o swojej decyzji o użyciu "smyczy". Aby mieć zdrowy rozsądek podczas spaceru z 14-miesięcznymi bliźniakami po ulicach Chicago, przywiązała swoje dzieci do siebie za pomocą tych małych plecaków z szelkami. O swojej decyzji napisała w artykule Yes, I Harness My Kids:

Mam 14-miesięczne bliźniaki i możecie się założyć, że zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby zapewnić im bezpieczeństwo. Jeśli w pobliżu jest więcej niż jeden dorosły (bez własnych dzieci do pilnowania), aby pomóc w gonieniu dzieci, to jedna rzecz, ale wiele razy jest to tylko jeden dorosły i dwoje dzieci i dopóki tam nie będziesz, zachęcam cię do ponownego rozważenia swojego osądu. Nawet jeśli tam BYŁEŚ i w jakiś sposób podzieliłeś swoje ciało na dwie części, żeby biegać za dwoma maluchami w tym samym czasie, musisz być superbohaterem i dobrze dla ciebie, ale może daj mi spokój, co? Żyjemy w mieście i nie zamierzam trzymać ich w środku... Nie zamierzam też ryzykować, że wbiegną na ulicę lub, nie daj Boże, na tory kolejowe, jeśli mogę pomóc zapewnić im bezpieczeństwo, DLACZEGO NIE?

Dokładnie. Nie masz pojęcia, jak trudno jest poradzić sobie z wieloma dziećmi - zwłaszcza w mieście - jeśli nigdy nie musiałeś tego robić. Jeśli udało ci się to zrobić bez pomocy uprzęży bezpieczeństwa, to dobrze dla ciebie! Ale postaraj się nie osądzać tych rodziców, którzy mogą być nieco bardziej nerwowi, mają naprawdę niespokojne dzieci lub po prostu nie mają czasu na ganianie swoich pociech w kółko, kiedy próbują załatwić jakąś sprawę.

Łatwo jest zapomnieć, że rodzice nie tylko spacerują ze swoimi dziećmi przez cały dzień - czasami muszą coś załatwić. Wiele opinii na temat takich rzeczy jak szelki bezpieczeństwa czy wózki dla większych dzieci wynika z założenia, że rodzice mają cały cholerny dzień na powolne spacery ze swoimi dziećmi. Nie. Czasami trzeba kupić zakupy spożywcze, wysłać list i inne rzeczy, które muszą być zrobione w określonym czasie. Wyobraźcie to sobie! Rodzice też mają swoje harmonogramy.

Nie będę osądzać rodzica, który stara się jak może, aby być wygodnym w podejmowaniu miejskich wycieczek z dwójką małych dzieci. Ja prawdopodobnie nigdy nie wyszłabym z domu.