Regres w szkoleniu nocnikowym - proste kroki, aby Twoje dziecko wróciło na właściwe tory


Akcesoria dla rodziców i niemowląt
Dwustronny Kokon Dla Noworodka / Otulacz Muzpony Havana Kup teraz
Poduszka do Noszenia i Karmienia Candide - Wsparcie Snu Topponcino Kup teraz
Torba do Wózka + Przewijak Fresk - Dachsy Kup teraz

Właśnie wtedy, gdy myślisz, że dotarłeś bezpiecznie do krainy bez pieluch, twój najgorszy koszmar się spełnia. Tak, twoim najgorszym koszmarem jest regresja w treningu nocnikowym. Nie martw się jednak, nie jesteś sam, ponieważ jest to naprawdę powszechna rzecz, przez którą przechodzi twój maluch. Po prostu zachowaj spokój i pamiętaj, że ta faza minie tak szybko, jak się pojawiła, a my mamy wszystkie wskazówki dotyczące regresji treningu nocnikowego, których możesz kiedykolwiek potrzebować.

Regresja w nauce korzystania z nocnika - proste kroki, aby wrócić na właściwe tory

 1. Po pierwsze i najważniejsze, wypadki są całkowicie normalne.

  Dla Twojego dobra mamy nadzieję, że nie zdarzają się one zbyt często lub w niefortunnym miejscu, ale jeśli stoisz w kolejce do sklepu spożywczego i nagle stajesz w kałuży zrobionej przez Twoje dziecko, wiedz, że nie jesteś pierwszą mamą w tej sytuacji. To jest powiedziane tylko ponieważ twój dziecko ma sporadyczny wypadek no znaczyć one są w potty regresji. Potty regresja jest gdy dziecko właściwie no longer chce używać toaletę gdy poprzednio miał żadny wahanie o nim lub gdy wypadki zdarzają się bardzo często po okresie czasu dokąd no zdarzali się w ogóle. Trening nocnika jest procesem i rzadko przychodzi bez pewnych wybojów na drodze.

 2. Bądź pozytywnie nastawiony

  Jest to niezwykle ważne i zaufaj nam, wiemy, że nie zawsze jest to łatwe. Jeśli chodzi o trening nocnika to naprawdę wydaje się, że pochwały, pochwały i jeszcze więcej pochwał jest kluczem do sukcesu.

 3. Dowiedz się, co jest przyczyną regresji w treningu nocnikowym

  1. Stres.

   Kiedy w życiu dziecka zachodzą duże zmiany, łatwo jest zapomnieć o nowo nabytych umiejętnościach. Nowa szkoła, nowy dom lub nowe rodzeństwo to wszystko przykłady tego, co może sprawić, że nowy użytkownik nocnika będzie musiał się cofnąć.

  2. Oni nie byli właściwie gotowi.

   Nie ma ustalonej daty lub kamienia milowego, kiedy dziecko powinno być nauczone korzystania z nocnika. Naszym zadaniem jako rodzica jest wypatrywanie oznak, że jest ono gotowe. Większość dzieci uczy się korzystania z nocnika w wieku około 3 lat, ale jest wiele przypadków, w których są one szkolone zarówno wcześniej, jak i później. Czasami, gdy dziecko łapie się na trening nocnika i nagle przechodzi regresję, tak naprawdę nie było gotowe w pierwszej kolejności. Nikt nie jest winny, ta cała sprawa jest po prostu skomplikowana.

  3. Rozproszenie uwagi lub podniecenie.

   Właśnie jak z stresem, jeżeli twój dziecko ma wiele rozpraszanie lub niektóre rodzaj podniecenie skupiać na mogą zaczynać unikać nocnik. Rozproszenia mogą zmieniać się bardzo od nowego filmu, który kochają do pęku nowych zabawek po urodzinach lub Bożym Narodzeniu. Jeśli okaże się, że jest to powód regresji, rozwiązanie może być tak proste, jak częste przypominanie o konieczności pójścia do toalety.

 4. Otwórz komunikację

  Upewnij się, że twój maluch wyraża wszelkie frustracje i niepokoje, które może odczuwać. Jeśli Twoje dziecko było pozornie wyszkolone w zakresie nocnikowania i nagle się cofnęło, istnieje duża szansa, że dzieje się coś, o czym z Tobą nie rozmawia. Podejdź do tych rozmów łagodnie i z pozytywnym tonem, zamiast wywierać presję w tej sprawie. Choć może ci się to nie wydawać, trening nocnikowy i związane z nim problemy mogą być bardzo zniechęcające.

 5. Wróć do podstaw.

  Wiem, to prawdopodobnie brzmi jak najbardziej frustrujący plan, ale jest to jeden z najlepszych sposobów, aby Twoje dziecko wróciło na właściwe tory. Dodatkowo wszyscy będziemy trzymać za Ciebie kciuki, aby tym razem trochę szybciej załapało wszystkie koncepcje.

 6. Daj swojemu dziecku szansę na sukces.

  Rzeczy nie zawsze są idealne i nie zawsze można znaleźć łazienkę z 30-sekundowym wyprzedzeniem, ale dając dziecku częste przypomnienia i ubierając je w łatwe do założenia i zdjęcia ubrania, pomożesz mu ogromnie. Być może zacząłeś zapominać o wszystkich sposobach, w jakie pomagałeś mu na początku nauki korzystania z nocnika, ponieważ było jak: "Całkowicie to rozumiem", ale jak w przypadku wielu rzeczy, może jeszcze tego nie "rozumieć".

 7. Majtki treningowe mogą uratować Was oboje przed całym mnóstwem stresu.

  Jeżeli Twoje dziecko doświadcza regresu w treningu nocnikowym, nie ma nic złego w powrocie do spodni treningowych, zwłaszcza jeżeli będziesz spędzać jakikolwiek czas poza domem. To sprawi, że mama i tata będą zrelaksowani, ponieważ nie będą musieli martwić się o bałagan i może to po prostu zachęcić Twoje dziecko do załatwienia się na toalecie, ponieważ gdzieś w głębi duszy chcą być dużym dzieckiem.

 8. Zrób sobie przerwę od treningu nocnikowego razem.

  Wszyscy kibicujemy twojemu maluchowi i dajemy to jako ostateczność, ale czasami lepiej jest po prostu zdjąć całą presję z treningu nocnika i zresetować się. Twoje dziecko może po prostu nie być jeszcze naprawdę gotowe i może bardzo skorzystać z dodatkowego czasu. Wkrótce wyjdziecie z fazy pieluchowania!

Czy miałeś regresję treningu nocnikowego u swojego dziecka?
Daj nam znać swoje zwycięstwa i zmagania w komentarzach.

You Might Also Enjoy:

5 szalonych eksperymentów z nocnikowaniem, które mogą zadziałać

Uwagi na temat nocnikowania 21-miesięcznego dziecka


Sprawdź ofertę zabawek, mat edukacyjnych i karuzeli do łóżeczka
Zabawki Janod - Tablica z Magnesami w Walizce 4 w 1 Kup teraz
Mata Edukacyjna Skip Hop - ABC & Me Kup teraz
Karuzela do Łóżeczka Little Dutch - Biała / Ocean / Mięta Kup teraz