Przygotuj testy smaku dla wybrednych dzieci


Akcesoria dla rodziców i niemowląt
Dwustronny Kokon Dla Noworodka / Otulacz Muzpony Havana Kup teraz
Poduszka do Noszenia i Karmienia Candide - Wsparcie Snu Topponcino Kup teraz
Torba do Wózka + Przewijak Fresk - Dachsy Kup teraz

Moje starsze dziecko poprosiło, żebym nie nazywała go wybrednym, a konkretnie, żebym nie mówiła znajomym czy czytelnikom, że jest wybredny. To jest uczciwa prośba. Nie chciałabym, żeby moja mama mówiła swoim znajomym, że jestem kontrolująca, tania, albo mam jakąś inną cechę osobowości, która w zależności od kontekstu jest może dobra, a może zła.

Bardziej pozytywny obrót sprawy mógłby polegać na powiedzeniu, że ma on silne opinie na temat jedzenia. Na przykład, na podstawie wyglądu tego jedzenia, na pewno nie włożę go do ust.

Jeśli więc masz dziecko, które ma silne opinie na temat jedzenia, możesz spróbować tego ćwiczenia: Zorganizuj test smaku dla porównywania żywności.

Ostatnio, jako część wydarzenia dla naszej innej strony internetowej, hiperlokalnego bloga Bay Area, zorganizowaliśmy randkę na świeżym powietrzu, sponsorowaną przez CLIF Kids.

Aby uczynić dzielenie się ZBarami bardziej zabawnym, zamieniliśmy je w test smaku. Zachęciliśmy dzieci, aby spróbowały kawałków jedzenia i zagłosowały na swojego faworyta.

Zauważyłam, że dzieci wydawały się bardziej zainteresowane doświadczaniem różnic, ponieważ głosowały. Pomyślałam o tym, jak bardzo lubią, gdy ich opinie są doceniane. Zamiast wywierać na nich presję za pomocą łapówek, gróźb i innych narzędzi powszechnie stosowanych przez rodziców (MNIE!), aby przekonać dzieci do jedzenia, my, mamy, które przeprowadzałyśmy test smaku, naprawdę nie obchodziło ich, czy Zfruity winogronowe smakują im bardziej niż Zfruity wiśniowe, i jestem pewna, że nasze nonszalanckie podejście pomogło sprawić, że było fajnie.

Pomyślałam, że powinnam robić moim dzieciom testy smaku przez cały czas! Zamarzyło mi się, że będą maczać kurczaka w ranczu, sosie barbecue i ketchupie, jeden po drugim i zdawać relację z wyników. Ale potem stałam się realistką, bo świnie polecą, zanim jedno z moich dzieci włoży kurczaka do ust - a drugie zje trawę, zanim nałoży na kurczaka jakikolwiek sos.

ALE MOŻE TO ZADZIAŁA DLA CIEBIE.

Oto kilka testów smaku, które możesz przeprowadzić w swoim domu.

Sosy

Post na My Small Potatoes opisuje mamę, która przeprowadzała różne testy smaku ze swoimi dziećmi. Dla dodatkowej zabawy zawiązała im oczy. Sosy do smarowania tostów brzmią jak dobre ćwiczenie na rozgrzewkę.

Zielone rzeczy

Patrzcie, dzieci! Zielone rzeczy nie są wcale takie straszne! Winogrona są zielone! (Pro tip: moje wybiórcze dziecko nie zje ugotowanego groszku, ale zje ten suszony groszek. Były one dla nas podstawową przekąską od czasów malucha). Punkty bonusowe za użycie foremek do muffinów jak B Inspired Mama, która przygotowała poniższy test smaku na Dzień Świętego Patryka.

Upewnij się, że głosują

Cała idea polega na tym, że jest to aktywność, w której dzieci są zaproszone do wyrażania swoich opinii. W przeciwieństwie do rodzinnego stołu obiadowego, jest to bezpieczna przestrzeń do ogłoszenia "GROSS!" lub "Nienawidziłem tego!".

Daj im sposób, aby uszeregować lub zatwierdzić pokarmy, które próbują. Ta super prosta karta do głosowania pochodzi z Preschool Alphabet.

Inne kategorie testów smaku, aby złagodzić do nowych smaków, mogą być jogurtem; sery; smoothies; owoce; lub po prostu różne odmiany jabłek.

Zbyt leniwy na to? Zabierz swoje dziecko do Costco i miej nadzieję, że test smaku został już tam przeprowadzony.

Więcej rada o przekąskach dla wybrednych berbeci jest tutaj >.


Sprawdź ofertę zabawek, mat edukacyjnych i karuzeli do łóżeczka
Zabawki Janod - Tablica z Magnesami w Walizce 4 w 1 Kup teraz
Mata Edukacyjna Skip Hop - ABC & Me Kup teraz
Karuzela do Łóżeczka Little Dutch - Biała / Ocean / Mięta Kup teraz