Doświadczalna nauka kolorów, kształtów i rozmiarów


Akcesoria dla rodziców i niemowląt
Dwustronny Kokon Dla Noworodka / Otulacz Muzpony Havana Kup teraz
Poduszka do Noszenia i Karmienia Candide - Wsparcie Snu Topponcino Kup teraz
Torba do Wózka + Przewijak Fresk - Dachsy Kup teraz

Nauka rozpoznawania kolorów, kształtów i rozmiarów rozpoczyna się już w momencie narodzin, kiedy dorośli wprowadzają te pojęcia w swobodnej, aczkolwiek jednokierunkowej rozmowie. Początkowo komentujemy kolor przedmiotów w otoczeniu, być może mówiąc, gdy ubieramy dziecko do wyjścia na dwór, "Załóżmy twoją niebieską kurtkę". Później, gdy dajemy dziecku wybór, prawdopodobnie użyjemy koloru, opisując dostępne możliwości - niebieska kurtka czy czerwona bluza. Poprzez spontaniczne komentarze, nieustannie przekazujemy informacje, które dziecko przyswaja i przetwarza.

 

Zabawa dostarcza nam również okazji do nadawania słów przedmiotom. Jeśli maluch jest zaangażowany w zabawę w napełnianie i rozlewanie kubeczków, wrzucając najmniejszy do największego, a następnie wyrzucając go, możemy skomentować kolor lub rozmiar, obserwując dziecko podczas zabawy. Jeśli dziecko układa jeden na drugim, możemy dostarczyć słów, aby opisać również relacje przestrzenne. "Widzę, że mały czerwony jest na górze większego niebieskiego". Albo odwrotnie, duży żółty jest pod mniejszym białym". Jest to doświadczalne podejście do nauki pojęć i przyswajania języka. Nauka przez doświadczenie, poprzez otwartą zabawę i przemyślane komentarze, jest najbardziej naturalnym sposobem uczenia się.

PlayopolisToys oferuje szeroki wachlarz zabawek dla maluchów, które zachęcają do otwartej zabawy, która sprzyja uczeniu się i budowaniu umiejętności. Oferujemy podobne, ale różne sposoby dla maluchów, aby doświadczyć korzyści płynących z zabawy zabawkami do układania i zagnieżdżania. Każdy wybór oferuje unikalne cechy, które zwiększają doświadczenie zabawy.

Rozważmy Stack & Fit, zestaw pięciu stopniowanych, otwartych, kwadratowych pudełek z zaokrąglonymi rogami i podniesionymi brzegami na spodzie. Stack & Fit jest idealny dla początkujących. Ograniczona liczba kubeczków sprawia, że zabawa jest bardziej przystępna i łatwa do opanowania. Maluchy napełniają i rozlewają, układają i przewracają, raz za razem, ucząc się przyczyny i skutku oraz rozwijając umiejętności motoryczne, poznawcze i językowe. Zagnieżdżone kubeczki przypominają płatki kwiatów. Układanie drapacza chmur. Podniesione brzegi ułatwiają skuteczne układanie i zapobiegają przesuwaniu się kubeczków. Stopniowane kubeczki mają wymiary 3 1/2″, 3″, 2 1/2″, 2″ i 1 1/2″ kwadratu. Dodanie piasku i wody wzbogaca zabawę, ponieważ dziecko obserwuje różnice w objętości i wadze.

 

 

Inny wybór, zlewki budowlane Ambi, rozszerza zabawę o 10 okrągłych kubeczków z podziałką, o średnicy od 1 1/2" do 4 1/4" i wysokości od 1 1/8" do 2 3/8". Kolory podstawowe + białe zlewki są znane maluchom. To, co wyróżnia zlewki Ambi, to unikalne dla każdej zlewki wypukłe wzory na spodzie. Zlewki można wciskać w piasek, ciasto do modelowania lub glinę, aby tworzyć odciski. Wzory te rozwijają dyskryminację dotykową i uatrakcyjniają zabawę osób uczących się dotykowo oraz niewidomych i niedowidzących. Dwa otwory w dnie każdej zlewki zachęcają do zabawy z wodą.


Sprawdź ofertę zabawek, mat edukacyjnych i karuzeli do łóżeczka
Zabawki Janod - Tablica z Magnesami w Walizce 4 w 1 Kup teraz
Mata Edukacyjna Skip Hop - ABC & Me Kup teraz
Karuzela do Łóżeczka Little Dutch - Biała / Ocean / Mięta Kup teraz