Artyzm w klockach alfabetu


Akcesoria dla rodziców i niemowląt
Dwustronny Kokon Dla Noworodka / Otulacz Muzpony Havana Kup teraz
Poduszka do Noszenia i Karmienia Candide - Wsparcie Snu Topponcino Kup teraz
Torba do Wózka + Przewijak Fresk - Dachsy Kup teraz

 

Klasyczna zabawa we wczesnym dzieciństwie

Która zabawka z okresu wczesnego dzieciństwa jest bardziej klasyczna niż drewniane klocki z alfabetem? Na długo zanim dzieci będą gotowe do nauki liter i cyfr na klockach, angażują się w zabawę klockami. Wrzucają klocki do pojemnika, a następnie je z niego wysypują, raz za razem. Układają klocki w rząd. Przechodzą do układania i przewracania. Włączają klocki do swoich wymyślnych zabaw.

 

 

Progresywne budowanie umiejętności

Ich zabawa rozwija drobne umiejętności motoryczne od chwytania i puszczania do koordynacji oko-ręka i kontrolowanego układania wymaganego przy układaniu. Niektóre klocki z alfabetem mają proste obrazki, które rozwijają słownictwo, gdy dorosły lub starsze dziecko poda nazwy przedmiotów. Stopniowo dziecko będzie kojarzyć słowo z obiektem i zacznie identyfikować obiekty po nazwie. Dopiero później dzieci zaczynają rozpoznawać konkretne litery i cyfry, a jeszcze później łączą litery, aby tworzyć słowa. Drewniane klocki alfabetu występują w wielu formach, od gładkich kostek z nadrukowanymi literami do kostek z wytłoczonymi literami na końcach i nadrukowanymi po bokach. Na niektórych litery są rzeźbione. Wyróżniają się klocki wykonane ręcznie z naturalnego, twardego drewna. Moje ulubione są wykonane w Stanach Zjednoczonych z rodzimego drewna liściastego pozyskiwanego w sposób zrównoważony.

Klocki z alfabetem w wielu językach

Uncle Goose w Grand Rapids, Michigan, ręcznie wykonuje klocki z alfabetem w 23 językach, od najbardziej powszechnych do ezoterycznych. Te 1 3/4 calowe kostki z basswood to prawdziwe klocki zaprojektowane przez kreatywnych artystów i wykonane przez mistrzów rzemiosła. Cztery gładkie strony z żywymi wzorami graficznymi odzwierciedlającymi kulturę danego języka i dwie z głęboko wytłoczonymi literami sprawiają, że każdy zestaw jest zaproszeniem do świadomości kulturowej.

Duże i małe litery

Klocki z alfabetem angielskim są dostępne zarówno w zestawach z dużymi jak i małymi literami. Dzieci mogą nauczyć się małych liter szybciej niż wielkich, ponieważ wstępujące litery, jak b, d, h, i t, i zstępujące, jak g, j, p, q, i y, ułatwiają ich identyfikację. Duże litery, dla odmiany, nie mają takiej wizualnej odrębności. Podczas zabawy z klockami alfabetu w obu przypadkach, dzieci stopniowo rozwijają zainteresowanie identyfikacją liter, dopasowywaniem wielkich i małych liter, układaniem klocków w kolejności alfabetycznej, a także zaczynają literować swoje imiona i inne proste słowa.

Klocki z alfabetem dla osób niepełnosprawnych

Uncle Goose, zaangażowany w integracyjną zabawę, oferuje również klocki z alfabetem i cyframi w alfabecie Braille'a i kodzie matematycznym Nemeth dla niewidomych oraz klocki z alfabetem w ASL, amerykańskim języku migowym. Niezbędne dla dzieci, które będą się uczyć alfabetu Braille'a, klocki te wprowadzają również alfabet Braille'a dla osób widzących, dzięki czemu dzieci stają się bardziej świadome i kompetentne społecznie. To samo dotyczy dzieci uczących się ASL. Dla dzieci słyszących, nauka alfabetu wzmacnia kompetencje i wypełnia luki pomiędzy słyszącymi i niesłyszącymi.

Atrakcyjne wizualnie

Klocki z alfabetem Wujka Gęsi są atrakcyjne wizualnie, niezależnie od tego, czy są pięknie wyeksponowane na stole, czy czekają w koszyku, aż ktoś przyjdzie i odkryje ich możliwości. Zaprojektowane dla dzieci w wieku trzech lat i starszych, te wspaniałe klocki są stworzone do zabawy. Piękne klocki z alfabetem zachęcają zarówno dzieci, jak i dorosłych do zabawy, układania klocków, dopasowywania liter, literowania słów, wszystkiego, co przynosi radość. Czas spędzony na wspólnej zabawie sprzyja budowaniu więzi i tworzeniu miłych wspomnień.


Sprawdź ofertę zabawek, mat edukacyjnych i karuzeli do łóżeczka
Zabawki Janod - Tablica z Magnesami w Walizce 4 w 1 Kup teraz
Mata Edukacyjna Skip Hop - ABC & Me Kup teraz
Karuzela do Łóżeczka Little Dutch - Biała / Ocean / Mięta Kup teraz