Zabawki typu fidget

Rozproszony? Nie zwracasz uwagi?

 

Czy jest ktoś żywy, kto nie został upomniany, aby zwracać uwagę? Wszyscy jesteśmy podatni na rozproszenie uwagi. Kiedy jesteśmy roztargnieni, śnimy lub jesteśmy zajęci, nasze umysły są mile od nas. Nie jesteśmy czujni i spostrzegawczy, nie jesteśmy na bieżąco. To może być śmiertelnie niebezpieczne. Pomyśl o konsekwencjach pisania SMS-ów podczas prowadzenia samochodu. Na szczęście większość nieuważnych momentów nie jest aż tak katastrofalna.

Mimo to, maksymalne wykorzystanie każdej aktywności wymaga zaangażowania. Wiele dzieci i dorosłych nie potrafi siedzieć spokojnie i zwracać na siebie uwagę. Są niespokojni, jakby rzeczywiście mieli mrówki w spodniach. Ich ciągłe wiercenie się nie pozwala im się skupić. Utrudnia im naukę. I w końcu powoduje zakłócenia. Znalezienie sposobu na poradzenie sobie z tym problemem ma kluczowe znaczenie.

Rozwiązanie kontr-intuicyjne

Rozwiązanie jest sprzeczne z intuicją dla tych z nas, którzy pamiętają, jak nauczyciele ganili bazgroły za brak uwagi. Przez bazgranie uczeń był faktycznie samoregulujący. Po odkryciu sposobu na uspokojenie swoich mrówek, rysownik mógł słuchać i uczyć się.

To jest właśnie klucz. Wymyślenie sposobu na przekształcenie niepokoju w kontrolowany ruch poprawia koncentrację. Dane sensoryczne płynące z aktywności umożliwiają samoregulację. Potrafimy zwracać uwagę. Ale to tylko połowa korzyści. Sam ruch wymaga przekroczenia linii środkowej, wyobrażonej linii dzielącej ciało od góry do dołu. Dwie półkule mózgowe połączone są ciałem modzelowatym, miejscem największego skupiska istoty białej w mózgu. Ta istota biała ułatwia komunikację między półkulami. To, czego się uczymy, przekracza linię środkową i rozprzestrzenia się po całym mózgu. W konsekwencji uczenie się poprawia się.

Zabawki typu fidget

Zabawki Fidget to łatwy sposób dla dzieci i dorosłych na przekierowanie ich niepokój w kontrolowany ruch. Pomyśl o piłeczkach antystresowych. Przenoszenie piłki z ręki do ręki. Ściskanie. Naciskanie dłonią i toczenie piłki tam i z powrotem po płaskiej powierzchni. Spłaszczanie piłki. Wszystkie te czynności wymagają kontrolowanego ruchu i uwalniają od stresu, ułatwiając skupienie uwagi.

Piłki antystresowe na każdą sytuację

Niektóre piłeczki antystresowe są gładkie, inne kolczaste. Niektóre świecą. Jeszcze inne wydają dźwięk. Co pracuje best zależy od indywidualnych preferencji i sytuacji. Zmysłowi poszukiwacze wolą dotykowego wejście kolczastej piłki. Najbardziej wrażliwe na dotyk osoby mogą nie lubić wszystkich piłek. W klasie lub na spotkaniu, świecąca lub dźwiękowa piłka może rozpraszać innych. Jedna to nigdy za mało. Najlepiej mieć kilka i trzymać jedną pod ręką wewszystkich miejscach, w których prawdopodobnie będzie potrzebna. Jaki jest Twój ulubiony?

Gładkie i łatwe do ściśnięcia, Bead Ball i DNA Ball są cichymi piłeczkami antystresowymi.

Glitter Bead Ball wydaje delikatny chrzęszczący dźwięk, przypominający stąpanie po twardym, ubitym śniegu.

Light Up DNA Ball i Flashing Spiky Ball to przede wszystkim migające światło. Light Up DNA jest gładka, miękka i łatwa do ściśnięcia. Flashing Spiky posiada miękkie kolce i błyska po odbiciu lub uderzeniu o płaską powierzchnię.