Wszystko o [Systemie Mutu] dla zdrowia po porodzie

Jeśli urodziłaś dziecko, wiesz, że Twoje ciało po porodzie po prostu nie jest takie samo jak przed macierzyństwem. Jest to całkowicie normalne. Wiele kobiet zmaga się z tak zwanym "dziecięcym brzuszkiem", "brzuszkiem mamusi" lub "poporodową kupą". W okresie macierzyństwa trudno jest znaleźć czas dla siebie, nie mówiąc już o chodzeniu na zajęcia fitness. Na szczęście, System Mutu daje kobietom możliwość wzięcia zdrowia po porodzie w swoje ręce.

Co najlepsze, program ten odbędzie się w zaciszu Twojego domu!

Czym jest System Mutu?

Założycielką Systemu Mutu jest Wendy Powell, trenerka personalna i ekspertka w dziedzinie zdrowia kobiet. Jest ona znana jako pionierka w dziedzinie opieki poporodowej. Program ćwiczeń Powell jest holistyczny, uwzględnia zarówno fizyczne, jak i psychiczne zdrowie mam. Oczywiście, z naciskiem na budowanie pewności siebie podczas leczenia.

Mutu jest dostępne online, co sprawia, że jest to elastyczna opcja dla mam. Mamy nie zawsze mają czas, aby odwiedzić fizykoterapeutę zajmującego się zdrowiem kobiet "" lub po prostu nie mają do niego dostępu. Jednak to zapewnia kobietom dostęp do opartych na dowodach naukowych ćwiczeń zaprojektowanych w celu poprawy objawów brzusznych, jak również objawów dna miednicy.

Ich nowy system kładzie nacisk na powstrzymanie przeciekania wraz z ćwiczeniami rdzenia i dna miednicy. Wyciek z pęcherza jest bardzo powszechny wśród mam i bardzo nam się podoba, że ten program to dostrzega! Jeśli chodzi o same treningi, są one całkowicie do opanowania.

Lekcje trwają zaledwie 20 minut lub mniej, więc możesz je wcisnąć w czasie drzemki i mieć jeszcze trochę czasu na relaks po niej. Dodatkowo, są one bardzo łatwe do naśladowania. Nic dziwnego, że System Mutu służy ponad 60,000 kobiet w ciągu ostatniej dekady, jak podaje ich strona internetowa.

Jak System Mutu pomaga w przypadku Diastasis Recti

Jeśli cierpisz z powodu Diastasis Recti, z lub bez dysfunkcji dna miednicy, System Mutu może być dla Ciebie odpowiedni. Większość z nas zakłada, że nasza poporodowa pupa jest spowodowana wagą dziecka, której jeszcze nie straciłyśmy. Jednak może to być również oznaką stanu zwanego diastasis recti.

Diastasis Recti to stan, w którym mięśnie brzucha kobiety rozdzielają się podczas ciąży, aby pomieścić rosnące dziecko, a następnie nie naprawiają się po jego urodzeniu. Występuje częściej u kobiet powyżej 35 roku życia i kobiet drobnych. Jest również powszechne u kobiet, które noszą wieloraczki i kobiet, które mają więcej niż jedno dziecko.

Diastasis Recto powstaje na skutek ciśnienia wewnątrzbrzusznego i pojawia się powoli z upływem czasu. Diastasis recti jest dość powszechnym schorzeniem, choć wiele mam nie jest o nim poinformowanych. Może powodować ból pleców, dyskomfort w jelitach, osłabienie dna miednicy, ból podczas stosunku i zmniejszenie siły rdzenia, ale fizykoterapia może pomóc. Jednak fizykoterapia w gabinecie lekarskim wymaga czasu i pieniędzy, których wiele mam nie ma.

Najczęstsze pytania dotyczące systemu Mutu

Oto odpowiedzi na kilka najczęściej zadawanych pytań, które pomogą ci dowiedzieć się więcej o tym wzmacniającym, prowadzonym przez mamę sposobie na poprawę zdrowia po porodzie.

Kto powinien spróbować?

Podoba nam się, że ten program jest odpowiedni dla większości mam, niezależnie od wieku i tego, jak dawno temu rodziły. Może pomóc kobietom wyleczyć się po porodzie pochwowym lub cesarskim cięciu, a nawet kobiety, które wcześniej nie były aktywne fizycznie, zwykle uważają Mutu za przystępne i stosunkowo łatwe do nauczenia.

Uwaga: Jeśli masz przepuklinę lub wypadnięcie narządów wewnętrznych, upewnij się, że skorzystasz z pomocy medycznej, ponieważ żaden schemat fizykoterapii nie jest w stanie wyleczyć tych schorzeń.

Jak długo trzeba czekać na rezultaty?

Ten program składa się z 12 modułów. Tylko jeden moduł na tydzień zostanie Ci udostępniony, ponieważ ważne jest, aby nie spieszyć się z fizykoterapią. Oznacza to, że ukończenie programu wymaga minimum 12 tygodni. Według firmy, większość kobiet zacznie odczuwać zmiany po czterech tygodniach, a widzieć zmiany po 6-8 tygodniach.

Wielu kobietom ukończenie programu zajmuje więcej niż 12 tygodni, a prowadzący program zachęcają wszystkich do pracy w tempie, które jest dla nich odpowiednie.

Jak mogę uzyskać dostęp do programu?

Wszystkie moduły ćwiczeń Mutu można znaleźć online poprzez serwis streamingowy. Oznacza to, że możesz mieć do nich dostęp na smartfonie, komputerze, tablecie lub smart TV. Nie są one dostępne na DVD.

Jeśli masz trudności z przesyłaniem strumieniowym, możliwe jest również pobranie treningów na swoje urządzenie. Oczywiście, wymaga to połączenia z Internetem.

Czy potrzebuję specjalnego sprzętu?

Aby w pełni zrealizować treningi Systemu Mutu, będziesz potrzebować taśmy oporowej, pętli do taśmy oporowej, bawełnianego paska do jogi i małej nadmuchiwanej piłki/piłki do pilatesu. Jeśli masz dostęp do tych przedmiotów, możesz użyć tego, co masz. Jeśli nie masz, firma udostępnia zestaw Mutu System Kit, który możesz kupić na ich stronie internetowej.

Ile to kosztuje?

System Mutu kosztuje 147 dolarów za dożywotni dostęp do programu. Jednak, gdy odwiedzasz stronę internetową firmy po raz pierwszy, często zobaczysz wyskakujący komunikat oferujący specjalny kod oferty. Możesz być w stanie uzyskać 15 procent off lub więcej!

Za tę jednorazową opłatę otrzymasz filmy treningowe prowadzone przez instruktorów, filmy motywacyjne i opcjonalnie motywujące wiadomości tekstowe, które pozwolą Ci utrzymać się na dobrej drodze. Będziesz mieć dostęp do ekskluzywnego forum Mutu Mamas, śledzenia postępów online, osobistego dziennika i przewodnika po żywności Mutu.

Firma oferuje również 90-dniową, 100% gwarancję zwrotu pieniędzy, jeśli nie jesteś zadowolona z ich systemu z jakiegokolwiek powodu.

Czy System Mutu jest odpowiedni dla Ciebie i Twojego zdrowia po porodzie?

Wady Systemu Mutu

System Mutu, jak każdy program ćwiczeń, ma przeciwników. Nie ma gwarancji, że zapewni on rezultaty, jakich oczekuje każda kobieta. Należy również pamiętać, że nie wyleczy on całkowicie Diastasis Recti i Dysfunkcji Dna Miednicy, gdyż są to schorzenia trwające całe życie, na które nie ma lekarstwa. Niektóre kobiety będą wymagać operacji, aby osiągnąć wyniki, których pragną.

Ważne jest również, aby zauważyć, że Powell i jej personel nie są lekarzami. Wyraźnie zaznaczają, że nie mogą zajmować się indywidualnymi problemami medycznymi, które mogą pojawić się u ich klientów, co sprawia, że ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania Systemu Mutu, zwłaszcza jeśli cierpisz na schorzenia, które mogą ulec pogorszeniu podczas ćwiczeń.

Czy jest to rozwiązanie dla Ciebie?

Fani Systemu Mutu opisują go w kategoriach takich jak "dar od bogów" i "prosty, ale skuteczny". Jednak to, czy jest on odpowiedni dla ciebie, jest pytaniem, na które tylko ty możesz odpowiedzieć.

Jeśli cierpisz z powodu Diastasis Recti i/lub dysfunkcji dna miednicy, System Mutu może być właśnie tym, czego szukasz. Świadectwa od poprzednich Mam Mutu wskazują, że pomaga on wielu kobietom odzyskać siłę fizyczną. Zyskują one również pewność siebie i kosmetyczny wygląd, którego pragną, tzn. nie mają już brzuszka mumii. Ponieważ istnieje gwarancja zwrotu pieniędzy, ryzyko finansowe jest niewielkie.

Wszystkie mamy chcą, aby ich ciała po porodzie wyglądały, czuły i funkcjonowały tak, jak przed urodzeniem dziecka. Badając swoje możliwości, w tym System Mutu, dowiedz się jak najwięcej i w razie potrzeby zasięgnij porady lekarza, aby pomóc Ci podjąć świadomą decyzję dotyczącą Twojego zdrowia po porodzie.

You May Also Like:

Jak stworzyć idealny zestaw dla mamy po porodzie?

Wszystko, co powinnaś wiedzieć o mutacji MTHFR

Noworodek nie chce spać? Porady na temat snu noworodka od eksperta!