7 pomysłów na zabawę w mały świat z przedszkolakami


Akcesoria dla rodziców i niemowląt
Dwustronny Kokon Dla Noworodka / Otulacz Muzpony Havana Kup teraz
Poduszka do Noszenia i Karmienia Candide - Wsparcie Snu Topponcino Kup teraz
Torba do Wózka + Przewijak Fresk - Dachsy Kup teraz

Zanim opowiem Wam o Small World Play, chcę dać Wam trochę tła. Jestem w grupie na Facebooku z innymi rodzicami, którzy zapisali się do programu coachingowego Positive Parenting Solutions. Jednym z założeń tego programu jest czas jeden na jeden z każdym dzieckiem w twoim gospodarstwie domowym, podczas którego rodzic porzuca inne obowiązki, telefony, impulsy do poprawiania i robi dokładnie to, co dziecko chce zrobić. Nazywa się to Mind, Body, Soul time (MBST), ponieważ rodzic ma być w 100% obecny w Mind, Body, and Soul.

Jednym z wątków, który ciągle się pojawia są burze mózgów na temat rzeczy, które można robić z dzieckiem dla MBST. Czy wspomniałam, że musi to być bez ekranu? Więc żadnego oglądania filmów, nawet jeśli jest to wspólny czas.

Wysłałam mojemu mężowi listę pomysłów dla naszego gospodarstwa domowego, włączając w to zabawę w łapanie, zabawę w podchody z balonem, wspólne rysowanie, oglądanie pudełek z pamięcią i inne pomysły, które pasują do wieku naszej dwójki dzieci. Chociaż nie jestem zbytnio zainteresowana kartami handlowymi mojego syna, mogę uczestniczyć razem z nim, jeśli zaoferuję mu pomoc w uporządkowaniu ich w zeszytach.

Kiedy natknęłam się na koncepcję "zabawy w mały świat" na blogu z Nowej Zelandii, od razu pomyślałam o MBST. Zabawa w mały świat odnosi się do tworzenia małych środowisk do udawania, podobnych do Playmobil, ale poprzez łączenie przedmiotów z całego domu, istniejących zabawek z zestawów do zabawy, a może niektórych znalezionych przedmiotów z zewnątrz.

Oto kilka pomysłów, które pomogą Ci zacząć.

Przypisz duży pojemnik typu tupperware do świata, który stworzysz, abyś mógł go odłożyć i znowu wyjąć. Pomieszczą się w nim takie rzeczy jak kamyki. (Alternatywa: Â wykorzystaj podzielony pojemnik, aby zainspirować inny styl zabawy, np. pokoje lub łóżka. Te są przeznaczone na lunchbox, ale mogą się przydać w ZOO!)

Użyj tkanin, aby stworzyć fundamenty. Współpracuj z dzieckiem, aby wymyślić plany. Potrzebujemy zieleni! Czy wiesz, gdzie trzymamy poszewki na poduszki? Wydaje mi się, że mamy zieloną.

Ściereczki do prania mogą być zbiornikiem wodnym. Albo tratwy dla samochodów, które muszą przeprawić się przez rzekę. Albo czymkolwiek.

Albo użyj prawdziwej wody!

Zaproponuj temat, np. świat dinozaurów lub krainę wróżek. (Przeczytaj wszystkie korzyści edukacyjne płynące z zabawy w udawanie z małymi światami na LittleWorldsCo.nz). Jestem pod wrażeniem tego, jak wykorzystała książkę do stworzenia jaskini - wystarczy zarzucić na nią koc lub szmatkę. Genialne!

Po pierwsze:

Następnie dodaj warstwy szczegółów i tekstury. Widzisz tę zieloną jaskinię z tyłu? To jest żółta książka!

Przeszukajcie świąteczne dekoracje i drobiazgi, żeby znaleźć nowe rekwizyty. Proszę cieszyć się tym zdjęciem mojego garażu.

Użyj taśmy malarskiej, aby zaznaczyć miejsce na parking.

Jesteś odważny? Kup trochę suszonej fasoli, soczewicy lub ryżu, aby dodać grę sensoryczną i teksturę. Nigdy nie byłam tak odważna. Na Pintereście widziałam ziarna kawy (brzmi drogo!), żwir do akwarium i przedmioty ze sklepu z artykułami rzemieślniczymi, takie jak szklane kamyki, używane jako podstawy do otoczenia wanny, ale myślę, że czarna grochówka lub zwykła stara fasola byłyby najtańsze.


via Gdzie Rośnie Wyobraźnia

Ten hojny bloger zamieścił kilka dróg do wydrukowania dla ćpunów samochodowych. Możesz też kupić ten rodzaj taśmy.

zdjęcie z picklebums.com

Czy ten rodzaj zabawy byłby dla Ciebie zabawą czy torturą? A może dla Twojego dziecka?


Sprawdź ofertę zabawek, mat edukacyjnych i karuzeli do łóżeczka
Zabawki Janod - Tablica z Magnesami w Walizce 4 w 1 Kup teraz
Mata Edukacyjna Skip Hop - ABC & Me Kup teraz
Karuzela do Łóżeczka Little Dutch - Biała / Ocean / Mięta Kup teraz