Daj swoim dzieciom coś, na co będą mogły głosować w listopadzie


Akcesoria dla rodziców i niemowląt
Dwustronny Kokon Dla Noworodka / Otulacz Muzpony Havana Kup teraz
Poduszka do Noszenia i Karmienia Candide - Wsparcie Snu Topponcino Kup teraz
Torba do Wózka + Przewijak Fresk - Dachsy Kup teraz

Nasz dzisiejszy wpis gościnny pochodzi od autorki Peanut Butter or Jelly i matki dwójki dzieci z San Francisco, Deborah Kelson. Deb odkryła kilka sposobów na zachęcenie dzieci do głosowania.

Nadszedł czas głosowania: Czy powinno to być PB & J czy J & PB? Kto jest gotowy na zmiany?

Bez względu na poglądy polityczne, głosowanie ma znaczenie.

Jak rozmawiać o głosowaniu z nieletnimi, którzy nie mogą jeszcze głosować? Jako rodzice, jak możemy ich zaangażować?

Wymyśliłam trzy sposoby, aby stworzyć dzieciom doświadczenia, które pozwolą im głosować z pierwszej ręki. Chcę, aby odliczały dni do swoich 18. urodzin z takim samym entuzjazmem, z jakim odliczają dni do swoich 21. urodzin. Głosowanie to wielka odpowiedzialność... i jest to również prawo, które większość Amerykanów uważa za oczywiste.

1. Zorganizuj głosowanie w rodzinie
Daj swoim dzieciom głos w rodzinie i pozwól im zdecydować, na co chcą głosować. Być może jest to coś małego, jak to, co będzie na obiad w piątek wieczorem. A może coś większego, np. gdzie pojechać na wakacje. Stwarzaj im okazje do prowadzenia kampanii na rzecz swoich kandydatów i dyskutowania o zaletach i wadach wszystkich kwestii. Bądźcie gotowi uhonorować każdego, kto zdobędzie większość głosów!

2. Zrób ankietę
Zachęć swoje dzieci, aby wymyśliły pytanie i niech zliczą wyniki. Przykładowe pytania mogą brzmieć następująco: Czy dzieciom powinno się pozwalać zostawać do późna w weekendy? Ile razy w tygodniu dzieci powinny dostawać deser? Kiedy już zdecydują się na temat, pomóż im przygotować materiały, którymi będą mogli podzielić się z wyborcami. Przeprowadź ankietę wśród przyjaciół ze szkoły, członków rodziny, ludzi z sąsiedztwa, policz głosy i podziel się wynikami.

3. Weź udział w alternatywnych listopadowych wyborach dla dzieci
Jako mama dwójki małych dzieci, chciałam zainspirować moje pociechy, aby naprawdę dbały o głosowanie i stawały w obronie tego, w co wierzą.

Zrobiłam sobie przerwę w pracy, aby zrealizować kreatywny projekt i wpadłam na pomysł, który poruszył moje dzieci: Dlaczego kanapka Peanut Butter & Jelly nazywa się Peanut Butter & Jelly, a nie Jelly & Peanut Butter?

Skończyło się na napisaniu książki dla dzieci i oto haczyk: kiedy bohaterowie książki nie mogą osiągnąć kompromisu, proszą dzieci, aby weszły do Internetu i zagłosowały na nazwę ich kanapki. Byłam mile zaskoczona tym, z jaką pasją dzieci podchodzą do głosowania, kiedy mogą odnieść się do koncepcji i tematu, takich jak uczciwość i praca na zmianę.

(L) "Ugh, naprawdę nie chcę zmieniać naszej nazwy. Ale popracujmy nad tym - dla dobra dzieci" - odpowiedziało Peanut Butter. (R) "Mam pomysł. Poddajmy to pod głosowanie. Dzieci mogą zdecydować, jak nas nazywać" - zaproponowała Galaretka.

I aby uhonorować tę pasję, zwycięzca konkursu na nazwę kanapki zostanie ogłoszony w listopadzie 2016 roku. Czy tradycyjne Masło Orzechowe utrzyma swoją pozycję, czy też wyzywający Jelly zdetronizuje dotychczasowego zwycięzcę?

Jeśli Wasze dzieci zagłosują w tych jakże ważnych wyborach, wszyscy będziemy w napięciu oczekiwać na wyniki 8 listopada.

Ankiety "Peanut Butter or Jelly" będą otwarte online do 8 listopada. Dzieci mogą przeprowadzić badania czytając Peanut Butter or Jelly lub oglądając wideo powyżej.

Według Census Bureau, tylko 41.2% osób w wieku 18-24 lat głosowało w 2012 roku, co stanowi spadek z 48.5% w 2008 roku. Głosowanie w młodym wieku daje wiele wspaniałych rzeczy: tworzy poczucie przynależności, zaczyna kształtować dobry nawyk na całe życie, a nawet zwiększa udział w głosowaniu całej rodziny. Proszę, przyłącz się do mnie w wychowywaniu wyborców!

Dzięki, Deb! Książka Deborah Kelson "Peanut Butter or Jelly" została sfinansowana przez crowdfunding na Kickstarterze, gdzie została wybrana jako Staff Pick i sprzedała się w około 1000 egzemplarzy w ciągu 30 dni. Na co dzień pracuje w marketingu w startupie, a nocą odpowiada na związane z kanapkami listy od fanów. Moje własne dzieci głosowały  - jeden dla Peanut Butter i jeden dla Jelly - na peanutbutterorjelly.com i niecierpliwie czekały na wyniki wyborów przez miesiące.


Sprawdź ofertę zabawek, mat edukacyjnych i karuzeli do łóżeczka
Zabawki Janod - Tablica z Magnesami w Walizce 4 w 1 Kup teraz
Mata Edukacyjna Skip Hop - ABC & Me Kup teraz
Karuzela do Łóżeczka Little Dutch - Biała / Ocean / Mięta Kup teraz