Korzyści z zajęć jogi w ciąży + opcje blisko Ciebie!

Jeśli nigdy wcześniej nie próbowałaś jogi, ciąża to zdecydowanie odpowiedni moment, aby spróbować! Zajęcia jogi w ciąży są nie tylko dobre dla przyszłych mam, ale oferują również dodatkowe korzyści, jeśli chodzi o przyszłe rodzicielstwo. Joga to praktyka uczenia się, jak być uważnym. Chodzi o to, jak mentalnie znaleźć różnicę między ciałem a umysłem. Nauczysz się technik oddechowych i medytacji, wraz z ćwiczeniami fizycznymi. Zaufaj nam, te rzeczy przydadzą się podczas porodu i rodzicielstwa!

Na przykład, kiedy Twoje dziecko krzyczy przez godzinę prosto lub Twój maluch krzyczy na Ciebie po razdwudziesty przed śniadaniem, możesz mentalnie oczyścić swój umysł. Będziesz mieć umiejętności, aby wziąć kilka oddechów i poradzić sobie z dniem, zamiast tracić panowanie nad sobą!

Jakie są korzyści z jogi w ciąży?

Joga prenatalna jest dostosowana do przyszłych mam, co oznacza, że ruchy są inne i ogólnie łatwiejsze dla ciała. Zajęcia jogi w ciąży nauczą Cię jak oddychać i uspokoić umysł. Mogą nawet pomóc ci wzmocnić dno miednicy. Będzie to dla ciebie szczególnie przydatne podczas porodu.

Jak w przypadku każdego nowego reżimu ćwiczeń, skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem jogi prenatalnej.

Rozciąganie więzadeł i mięśni

Podczas ciąży brzuchy rosną i robią miejsce dla maluchów. Twoje więzadła i mięśnie powoli rozciągają się, aby zrobić miejsce dla Twojego dziecka. Jest to niesamowite, ale może być bardzo bolesne dla naszych ciał. Twój nauczyciel jogi prenatalnej pomoże Ci rozciągnąć te mięśnie i więzadła tak, aby nie były zbyt napięte i związane!

Uspokojenie umysłu i oddychania

Podczas zajęć prenatalnych nauczysz się również, jak uspokoić umysł i oddychać podczas niektórych trudniejszych ćwiczeń. To jest dokładnie to, czego będziesz potrzebować podczas porodu. Jeśli możesz użyć jogi, aby oddzielić swoje fizyczne i psychiczne bóle, będziesz w stanie pracować przez bóle porodowe jak szef.

Poznaj inne przyszłe mamy na zajęciach jogi w ciąży

Nie tylko nauczysz się, jak oddychać i rozciągać się, aby złagodzić dyskomfort, ale prawdopodobnie poznasz też inne przyszłe mamy. Posiadanie wspierającego środowiska jest niezbędne dla kobiety w ciąży. Te zajęcia pomogą ci stworzyć swoje "plemię mam". Macierzyństwo jest o wiele łatwiejsze, gdy masz inne kobiety, z którymi możesz porozmawiać. Zrozumieją one twoje uczucia, zarówno emocjonalne, jak i fizyczne.

Nawet po urodzeniu dziecka, można zadzwonić do tych kobiet na randki zabawy i kawy!

Jak znaleźć zajęcia jogi prenatalnej?

Dzięki Google, znalezienie zajęć jogi prenatalnej w pobliżu jest w dzisiejszych czasach bardzo proste. Po prostu wpisz "joga prenatalna blisko mnie" i na pewno znajdziesz mapę wypełnioną klasami, które są blisko Ciebie. Następnie podaj studio i uzyskaj więcej szczegółów na temat ich konkretnej oferty zajęć!

Możesz również szukać zajęć i nauczycieli poprzez yogafinder.com lub yogaalliance.org. Wystarczy kliknąć mały przycisk "joga ciąża blisko mnie" i voila! Możesz również sprawdzić online, czy w pobliżu Ciebie znajdują się zajęcia dla kobiet w ciąży poprzez Google Maps tutaj!

SarahBethYoga na YouTube jest również świetną opcją i jest idealna, gdy nie możesz wyjść z domu!

Weź głęboki oddech i wybierz się na jogę

Istnieje tak wiele różnych korzyści, które pochodzą z praktykowania prenatalnej jogi. Niezależnie od tego, czy chodzi o złagodzenie bólu nerwu kulszowego, czy po prostu o kilka minut ciszy, zajęcia jogi w ciąży mają coś do zaoferowania wszystkim kobietom w ciąży. Znajdź zajęcia w pobliżu siebie i rozpocznij swoją podróż do bardziej bezbolesnej i zrelaksowanej ciąży. Kiedy już pojawi się Twoje dziecko, będziesz potrzebować technik oddechowych, które pomogą Ci przetrwać długie bezsenne noce! Głęboki oddech mamo, z odrobiną jogi i dużą ilością cierpliwości, masz to całe rodzicielstwo.

You May Also Like:

10 najlepszych witamin prenatalnych; Czy Twoja znalazła się na liście?

Zajęcia dla mamy i mnie [6 typów, które pokochasz ty i dziecko]

50 pięknych cytatów i pomysłów na ogłoszenie ciąży