Pokochaj swoje poporodowe ciało bez względu na to, jak bardzo jesteś w połogu.


Akcesoria dla rodziców i niemowląt
Dwustronny Kokon Dla Noworodka / Otulacz Muzpony Havana Kup teraz
Poduszka do Noszenia i Karmienia Candide - Wsparcie Snu Topponcino Kup teraz
Torba do Wózka + Przewijak Fresk - Dachsy Kup teraz

Moje dziecko skończyło w tym tygodniu roczek. Moje drugie i ostatnie (na tyle, na ile zaplanowaliśmy) dziecko, które jest. Oczywiście jestem kłębkiem emocji i czuję "to idzie tak szybko!" jak szalona, ale zauważyłam również, że miałam kilka myśli w tym tygodniu, sprawdzając moje poporodowe ciało i myśląc o wadze dziecka i gdzie jestem z nim.

Kochając swoje poporodowe ciało, bez względu na to, jak bardzo jesteś po porodzie.

Na tym etapie mojego życia, nie jestem zbytnio przywiązana do wagi i diet, ale jednocześnie staram się być sprawna i dobrze się odżywiać. Chcę czuć się jak najlepiej w swoim ciele, ale chcę też cieszyć się życiem! Nie wywierałam więc na sobie presji, aby zrzucić wagę dziecka do określonego czasu.

Zauważyłam kilka rzeczy po urodzeniu dziecka po raz drugi. Jestem o wiele bardziej empatyczna w stosunku do mojego ciała i moich uczuć związanych z moim ciałem. Wiesz, że kiedy jesteś w ciąży, twoja ręka naturalnie przychodzi z miłością, aby usiąść na twoim brzuchu. Niezależnie od tego, czy stoisz, czy siedzisz. To taki słodki gest. Okazywanie miłości naszemu maleństwu, a także miłości i uznania dla naszego własnego ciała. Odkąd urodziłam dziecko, przez wiele miesięcy zdawałam sobie sprawę, że wciąż to robię!

Po raz pierwszy przyłapałam się na tym kilka miesięcy po narodzinach mojego drugiego dziecka. Siedziałam na kanapie i relaksowałam się po tym, jak moje dzieci poszły spać, a mój brzuch spoczywał na moim brzuchu. Nagle przypomniałabym sobie, że nie ma tam żadnego dziecka, że to tylko twój brzuch i natychmiast cofnęłabym rękę, jakbym robiła coś złego. Jakbym nie miała prawa okazywać uczuć mojemu brzuchowi, skoro nie ma w nim dziecka.

Okaż miłość swojemu ciału po porodzie

Ale za każdym razem łapałam się na tym i uświadamiałam sobie lub potwierdzałam mojemu osądzającemu umysłowi, że wolno mi okazywać miłość do siebie, do swojego ciała. Nawet jeśli nie ma we mnie dziecka. Nawet jeśli nie ma płaskiego brzucha. Ta rzecz, która dzieje się tak naturalnie w ciąży, kobiety kładące ręce z miłością na swoich brzuchach, prawdopodobnie NIGDY nie zdarza się osobom nie będącym w ciąży. Ponieważ w ciąży okazujemy miłość dziecku w środku, a nie naszym ciałom, ale my też zasługujemy na tę miłość. Tę nieświadomą miłość, która sprawia, że nasze ręce z uwielbieniem spoczywają na naszych brzuchach.

Nawet w zeszłym tygodniu przyłapałam się na tym, że to robię! Byłem out w publicznym przy parkiem oglądającym mój berbecia biegać wokoło i uświadamiałem sobie stałem tam trzymać nawet nacierać mój brzuch. Natychmiast myślałem co robię? Ale wtedy pomyślałam, dlaczego to jest złe?

Moje ciało jest niesamowite i odporne i zasługuje na moją miłość. Może nie jest to moje wymarzone ciało. Być może nawet rok później nie straciłam całej wagi dziecka. Mogę nie być w takiej formie, w jakiej mogłabym być. A jednak, kiedy widzę siebie w lustrze, nawet nagą, nie wzdrygam się, nie grymaszę ani nie czuję wstydu...

Bycie cierpliwym dla swojego poporodowego ciała i przyjmowanie osiągnięć

Tak, chcę być sprawniejsza i jędrniejsza, ale bardziej dlatego, że to sprawia, że czuję się dobrze, a nie dlatego, że nie czuję się wystarczająco taka, jaka jestem. Nie dlatego, że bycie w określonym rozmiarze, wadze czy wyglądzie sprawi, że będę w jakiś sposób lepsza. Czując się silna, elastyczna i żywa czuję się dobrze, a ruch pomaga mojemu umysłowi. Dla mnie trening czyni mnie silniejszą nie tylko w moim ciele, ale i w moim umyśle, moich celach, zobowiązaniach, moim życiu.

Inną rzeczą, którą zauważyłam, jest nie tylko współczucie dla tego, jak moje ciało wygląda, ale także dla tego, jak się czuje. Moje ciało nie jest już tak elastyczne i silne jak kiedyś. Czasami, kiedy zmieszczę się w przepływ jogi lub nawet kilka rozciągnięć i jestem  lekko zszokowany, aby znaleźć, jak bardzo jestem nieelastyczny. Jak rzeczy, które kiedyś były dla mnie tak płynne, wymagają więcej przestrzeni, więcej oddechu, więcej ostrożności.

Tam, gdzie dawno temu mogłam być sfrustrowana, że jestem tak daleko od tego, gdzie kiedyś byłam i co kiedyś wydawało mi się tak naturalne, zamiast tego czuję ekscytację na myśl o tym, co jest możliwe. O tym, co nadejdzie.

Zamiast być sfrustrowanym i naciskać na siebie zbyt mocno. Pozwalam, aby otwartość przyszła naturalnie i naprawdę czuję podniecenie z powodu powrotu do bardziej elastycznej mnie, która kiedyś była. I hej, może pewnego dnia w końcu będę w stanie utrzymać fantazyjny handstand daleko od ściany. To jest możliwe i przyjdzie w swoim czasie.

Czuję tak wiele współczucia dla siebie. W ten sposób czuję się lepiej. Nie bić się. Nie patrzeć w lustro na mój brzuch, nogi i ręce ze wstydem. Czy chciałabym, żeby były mniejsze i bardziej jędrne? Tak. I tworzę przestrzeń, by to się stało, bez wstydu, obrzydzenia czy powinności.

Kocham siebie tam, gdzie jestem. Za to, jaka jestem. A ta miłość i uznanie inspiruje mnie do tego, by jak najlepiej o siebie zadbać i czasem oznacza to 45-minutowy trening podczas drzemki, a czasem leżenie z nogami na ścianie i nic innego.

Poznaj siebie tam, gdzie jesteś

Nie wiem, czy to mój wiek, czy to, że urodziłam dzieci w ciągu dwóch lat, czy też kulminacja dekad rosnącej praktyki miłości do siebie i nauczania, ale cholernie dobrze jest być w pełni akceptującą, w pełni kochającą siebie wewnątrz i na zewnątrz.

Poznaj siebie tam, gdzie jesteś. Kochaj siebie tam, gdzie jesteś i za to, kim jesteś teraz. To jest sposób na stworzenie zmiany. Nie z nienawiści do samego siebie. Ponieważ jest prawdopodobne, że nawet gdy schudniesz lub będziesz w lepszej formie, nadal będziesz się brzydzić sobą i szukać następnej poprawki, która sprawi, że poczujesz się lepiej.

Zacznij od wewnątrz, a to co na zewnątrz przyjdzie naturalnie i będzie bardziej zrównoważone, ponieważ będzie wynikać z miłości i uznania, a nie wstrętu i porównania.

Jestem wdzięczna za moje ciało. Jestem wdzięczna za moją podróż. Jestem tak wdzięczna za moje dwie piękne dziewczyny! Od tej pory będę trzymała rękę z miłością nad moim brzuchem bez żadnego wstydu.

O Autorce

Afirmacje dla dzieci - Proste wskazówki, aby zbudować pewność siebie u Twojego dziecka!

25 cytatów o moim mężu, które pomogą Ci nie przejmować się drobiazgami.


Sprawdź ofertę zabawek, mat edukacyjnych i karuzeli do łóżeczka
Zabawki Janod - Tablica z Magnesami w Walizce 4 w 1 Kup teraz
Mata Edukacyjna Skip Hop - ABC & Me Kup teraz
Karuzela do Łóżeczka Little Dutch - Biała / Ocean / Mięta Kup teraz