16 gestów, które Twoje dziecko powinno wykonać do 16 miesiąca życia!


Akcesoria dla rodziców i niemowląt
Dwustronny Kokon Dla Noworodka / Otulacz Muzpony Havana Kup teraz
Poduszka do Noszenia i Karmienia Candide - Wsparcie Snu Topponcino Kup teraz
Torba do Wózka + Przewijak Fresk - Dachsy Kup teraz

Nigdy nie zapomnę dnia, kiedy odebrałam moją córkę z przedszkola i jej opiekunka zasugerowała, żebym zrobiła jej badania przesiewowe pod kątem opóźnień rozwojowych. Nigdy też nie pozbędę się myśli o tym, że usłyszałam wyniki - zdiagnozowano u niej całościowe opóźnienie rozwojowe. Wierzę jednak, że zawsze są srebrne obwódki, dlatego dziś z radością podzielę się z Wami znaczeniem tych dwóch dni i tym, jak zmieniły życie mojej córki w najlepszy możliwy sposób dzięki badaniom przesiewowym w kierunku wczesnego wykrywania oraz zasobom i wsparciu, jakie otrzymaliśmy po postawieniu diagnozy. Dzisiaj dzielę się znakami, na które należy zwrócić uwagę, aby upewnić się, że Twoje dziecko jest na dobrej drodze dzięki książce First Words' 16 Gestures by 16 Months.

16 Gestów, które Twoje dziecko powinno wykonać do 16 miesiąca życia - czy Twoje dziecko powinno być przebadane pod kątem opóźnień w komunikacji?

Mimo, że Liv była moim piątym dzieckiem, nie miałam pojęcia, czym są społeczne wykresy wzrostu, ani jak stwierdzić, czy moje dziecko jest opóźnione. Patrząc teraz wstecz jestem bardzo wdzięczna opiekunce, że to zrobiła, ponieważ wczesne wykrycie pomogło wypełnić lukę dla mojej córki. Wiem na pewno, że bez pomocy wczesnego wykrywania i wsparcia, które jej towarzyszyło, nie cieszyłaby się takim sukcesem, jakim się cieszy.

Znaczenie wczesnych badań przesiewowych (w kierunku opóźnień w komunikacji)

Monitorowanie wzrostu i rozwoju Twojego dziecka jest niezwykle ważne. Czy wiesz, że wczesne wykrycie opóźnienia rozwojowego lub komunikacyjnego może pomóc potencjalnie poprawić, a czasem drastycznie zwiększyć szanse dziecka na dogonienie rówieśników?

Z mojego doświadczenia wynika, że nie zawsze pediatra wychwytuje tego typu opóźnienia. W rzeczywistości, poruszyłam temat braku komunikacji i języka mojej córki z jej lekarzem, a ona po prostu mnie zbyła, mówiąc, że dzieci rozwijają te umiejętności w różnym czasie. Na szczęście Olivia została przebadana i dość wcześnie wychwyciliśmy jej opóźnienia. Myślę jednak, że mogliśmy je wychwycić jeszcze wcześniej, dlatego zachęcam Cię do przeczytania tego wpisu i wczesnego przebadania swojego dziecka.

Powodem, dla którego ważne jest wczesne przebadanie dziecka, jest to, że kiedy opóźnienie zostanie wykryte, rodzice są w stanie zdobyć wiedzę, a zasoby stają się dostępne, aby pomóc dziecku w osiągnięciu tych kamieni milowych, co potencjalnie skutkuje lepszym powodzeniem w szkole i życiu. Były prezes i dyrektor generalny Autism Society of America (lub ASA) stwierdza w Parents Magazine, “To dlatego, że im jesteśmy młodsi, tym bardziej nasze mózgi są zdolne do adaptacji"¦".

Wczesne wykrycie pozwala rodzinom uzyskać odpowiednie wsparcie rozwoju i usługi, których ich dziecko potrzebuje, aby odnieść sukces i na szczęście usługi takie jak The First Words w FL pomagają wykonać te wczesne badania przesiewowe dla rodzin w FL bez żadnych kosztów!

Chcesz wiedzieć, czy Twoje dziecko powinno być przebadane? Sprawdź The First Words 16 by 16 series here i poznaj 16 gestów, które dzieci powinny wykonywać do 16 miesiąca życia.

Co to są Pierwsze Słowa?

Projekt Pierwsze Słowa to inicjatywa z Florydy, której celem jest zidentyfikowanie wczesnych oznak rozwojowych zaburzeń językowych, zaburzeń ze spektrum autyzmu oraz innych opóźnień w komunikacji u dzieci w wieku od 9 do 24 miesięcy.

Jest to właściwie część badań prowadzonych przez Instytut Autyzmu Uniwersytetu Stanowego Florydy. Uważają oni, że pomoc rodzinom w uzyskaniu dostępu do usług wczesnej interwencji ma ogromną wartość, dlatego też starają się udoskonalić narzędzia do badań przesiewowych, aby pomóc w realizacji tego celu.

Niektóre z narzędzi The First Words Tools zawierają te wspaniałe zasoby, które można wydrukować lub pobrać.

  • Wykresy rozwoju komunikacji społecznej
  • Codzienne czynności dla maluchów i ich rodzin
  • Arkusz dotyczący znaczenia wczesnej interwencji
  • Seria 16by16: Zbiór książeczek online, które pomogą rodzinom dowiedzieć się o najważniejszych etapach komunikacji i rozwoju.

Dodatkowo, jeśli Twoje dziecko jest w wieku od 9 do 18 miesięcy, The First Words Project sprawdzi je i da Ci (rodzicom) dostęp do ich wykresów wzrostu za darmo. Bez żadnych kosztów! To członkostwo ma wiele fajnych zalet, takich jak pomoc w śledzeniu ważnych kamieni milowych i otrzymywanie wskazówek dotyczących rozwoju. Dowiedz się więcej tutaj.

W przeszłości wiele rodzin musiało czekać, aż dziecko będzie starsze, zanim mogło zostać przebadane, ale The First Words Project używa cyfrowego narzędzia do badań, zwanego Smart ESAC (The Smart Early Screening for Autism and Communication Disorders). Narzędzie to pozwala rodzicom na badanie niemowląt i małych dzieci pod kątem umiejętności, które rozwijają się zanim dzieci nauczą się mówić, takich jak gesty, dźwięki, działania, itp.

Kiedy rodzina ukończy badanie, otrzymuje członkostwo The First Words, które umożliwia dostęp do cennych wykresów wzrostu i pomaga rodzicom śledzić postępy dziecka w czasie, aby upewnić się, że jego rozwój przebiega zgodnie z planem.

The First Words postawiło sobie za cel przeprowadzenie ponad 30 000 badań przesiewowych w 2018 roku i mam nadzieję, że pomożecie mi to rozpropagować!

Dowiedz się więcej o projekcie The First Words i uzyskaj dostęp

do seansu przez sprawdzenie ich strona tutaj.


Sprawdź ofertę zabawek, mat edukacyjnych i karuzeli do łóżeczka
Zabawki Janod - Tablica z Magnesami w Walizce 4 w 1 Kup teraz
Mata Edukacyjna Skip Hop - ABC & Me Kup teraz
Karuzela do Łóżeczka Little Dutch - Biała / Ocean / Mięta Kup teraz