Karmienie piersią w tandemie [Wszystko, co mamusie muszą wiedzieć!]


Akcesoria dla rodziców i niemowląt
Dwustronny Kokon Dla Noworodka / Otulacz Muzpony Havana Kup teraz
Poduszka do Noszenia i Karmienia Candide - Wsparcie Snu Topponcino Kup teraz
Torba do Wózka + Przewijak Fresk - Dachsy Kup teraz

Chciałabym zacząć od tego, że karmienie piersią jest inną podróżą dla każdej matki. Nie ma porównywania jednej sytuacji do drugiej! Mam nadzieję, że wszystkie mamy będą miały szansę na długą i szczęśliwą podróż do karmienia piersią, nawet jeśli na początku jest ciężko. Jedną z trudnych sytuacji, w której możesz się znaleźć, jest karmienie tandemowe. Jesteśmy tutaj, aby powiedzieć Ci wszystko, co musisz wiedzieć na ten temat i mam nadzieję, że sprawimy, że będzie to trochę mniej zniechęcające.

Co to jest karmienie w tandemie?

Karmienie w tandemie to karmienie dwójki dzieci w tym samym czasie. Jest ono powszechne wśród mam wieloraczków, ale może być również stosowane przez mamy, które mają dzieci w zbliżonym wieku. W przypadku karmienia bliźniąt karmienie w tandemie często oznacza przystawianie jednego dziecka do każdej piersi. Jeśli karmisz w tandemie dwójkę dzieci w różnym wieku, możesz stosować karmienie w tandemie na kilka różnych sposobów.

Karmienie piersią jest często głównym źródłem składników odżywczych dla niemowlęcia w pierwszym roku życia. Dlatego też, jeśli masz kolejne dziecko, możesz nadal chcieć karmić piersią swoje starsze dziecko. Pamiętaj o tym, że możesz chcieć najpierw karmić piersią młodsze dziecko. W ten sposób zapewnisz mu odpowiednią ilość mleka. Jednakże, jeśli Jeśli jednak produkujesz zbyt dużo mleka, karmienie w tandemie może być dla Ciebie korzystne. Możesz karmić malucha piersią w tandemie, aby zmniejszyć obrzęk, gdy dziecko skończy karmić lub w przerwach między sesjami.

Innym powodem karmienia tandemowego jest szybkie wypływanie pokarmu. Niektóre niemowlęta mogą zmagać się z szybkim odciąganiem pokarmu i mieć trudności z przystawieniem. Maluch może lepiej poradzić sobie z odciąganiem pokarmu, dopóki nie ustąpi, a wtedy niemowlę może być karmione piersią.

Czy polubię karmienie w tandemie?

To, czy polubisz karmienie w tandemie, zależy w dużej mierze od twojego stylu życia i osobowości. Karmienie w tandemie może być trudne, szczególnie na początku. Uczysz się dostosowywać do nowego dziecka i nadal będziesz musiała spełniać wymagania swojego malucha. Jeśli karmisz piersią bliźnięta, będziesz musiała poradzić sobie z harmonogramem i wymaganiami dwóch niemowląt. Tandem nursing może być przytłaczający w obu scenariuszach, ale warto walczyć w końcu!

Karmienie w tandemie z pewnością ma swoje zalety. Po pewnym czasie prawdopodobnie uda Ci się uregulować harmonogram dnia dzieci i karmienie nie będzie już tak czasochłonne. Oczywiście, istnieje niezliczona ilość korzyści zdrowotnych i emocjonalnych związanych z karmieniem piersią. Istnieją również pozytywne aspekty podczas karmienia piersią niemowlęcia i dziecka. Ty będziesz mógł łączyć z oba twój dzieci i twój berbeć i niemowlę będą sprawnie wiązać przez karmiący także. W dodatku, kontynuuje karmienie piersią twój berbeć pomaga utrzymywać niektóre pozór twój rutyna pre-baby, pociesza twój starszego dziecko.

Wiele kobiety znajdują że karmiący berbecia może używać uspokajać one podczas trudnych sytuacji i zapewnia one z sposobnością siedzieć, odpoczywać, i łączyć z oba ich dziećmi. Tam są plusy i minusy tandem nursing, ostatecznie ty musisz decydować dla siebie jeżeli ty lubisz je.

Kilka rzeczy do rozważenia przy karmieniu w tandemie

Karmienie w tandemie może przynieść wiele korzyści, wykraczających poza kontrolę przystawiania i wypróżniania. Tandemowe karmienie piersią może pomóc związać twoje starsze dziecko z nowym. W czasie, gdy maluch może cierpieć z powodu uczucia zazdrości i oderwania, karmienie piersią może być korzystnym sposobem na ukojenie tych lęków.

W dodatku, studia pokazywały że dzieci wciąż otrzymują zdrowie i odżywczych korzyści od breastfeeding poza pierwszy rok. Karmienie piersią twojego malucha będzie nadal zapewniać mu wsparcie zdrowotne i emocjonalne.

Dostarczanie wystarczającej ilości składników odżywczych swojemu noworodkowi

Kiedy karmisz piersią w tandemie, możesz obawiać się o dostarczenie wystarczającej ilości mleka swojemu noworodkowi. Ważne jest, aby Twoje dziecko otrzymywało odpowiednią ilość mleka, aby utrzymać odżywianie i przyrost wagi. Jednym ze sposobów, w jaki można temu zaradzić jest karmienie dziecka piersią jako pierwszego, co zapewni, że będzie ono mogło karmić piersią tak długo, jak będzie chciało i otrzyma tyle mleka, ile będzie chciało.

Możesz również chcieć karmić jedno dziecko z każdej piersi. Dzięki temu dziecko będzie otrzymywało mleko tylne i przednie. Jeśli jednak noworodek jest w stanie całkowicie opróżnić jedną pierś, powinnaś przełożyć go na drugą pierś, aby kontynuować karmienie.

Obawy związane z produkcją mleka

Kolejną kwestią jest produkcja mleka i to, czy wystarczy go do karmienia dwójki dzieci. W większości przypadków zapotrzebowanie ze strony obojga dzieci będzie stymulować produkcję mleka. Pielęgnacja jest regulowana przez podaż i popyt. Gdy karmisz więcej niż jedno dziecko, Twój organizm powinien zareagować na zwiększone zapotrzebowanie.

Dobre samopoczucie mamy

Ostatnią kwestią jest dobre samopoczucie mamy. Nursing może prowadzić do popękanych i suchych sutków, ale ponieważ stale karmisz piersią malucha, twoje piersi powinny być uwarunkowane. Ty prawdopodobnie nie będziesz musiał martwić się o ból sutków lub bolesność. Nursing żąda także bardzo dużo matki ciało. Upewnij się, że dostajesz dużo zdrowych kalorii i dużo snu.

Czy mój noworodek zawsze musi najpierw karmić piersią?

W ciągu pierwszych kilku dni lub tygodni noworodek powinien być karmiony piersią jako pierwszy. Karmienie dziecka jako pierwsze pomoże ustalić poziom zapasów i zapewni, że dziecko otrzyma odpowiednie pożywienie. Po urodzeniu będziesz produkować siarę, która jest ważnym źródłem składników odżywczych dla Twojego noworodka, więc pamiętaj, aby dać mu pierwszeństwo.

Po krótkim czasie możesz karmić oboje dzieci jednocześnie, po jednym z każdej piersi. Możesz również kontynuować karmienie malucha po niemowlęciu lub zachować różne harmonogramy karmienia, w których będą one karmić piersią w oddzielnych porach.

Co robić, jeśli "odstawione" dziecko znów chce karmić piersią?

Karmienie piersią noworodka może na nowo wzbudzić pragnienie karmienia u dziecka odstawionego od piersi. To, czy zdecydujesz się ponownie rozpocząć karmienie tandemowe z dzieckiem odstawionym od piersi, zależy tylko od Ciebie. Ja jest także w porządku pocieszać twój berbecia w inny sposoby zamiast karmiący znowu. Jeżeli ty robisz tak, być uprzejmy ale stanowczy i być pewny poświęcać okresy czas i uwagę wyłącznie twój berbeć podczas gdy twój partner opiekuje się dziecko.

Alternatywnie, ty możesz zaczynać karmiąc twój berbeć znowu. Ja może być łatwy karmiący oba dzieci przy ten sam czas tak, że ty no jesteś obciążony z dodatkową karmiącą sesją lub sesjami.

Jakie pozycje są najlepsze do karmienia tandemowego?

Źródło; Parents

Możesz karmić w tandemie używając tych samych pozycji, które uważasz za wygodne przy karmieniu jednego dziecka. Niektóre pozycje, które możesz wypróbować podczas karmienia dwójki dzieci to:

  • Trzymanie piłki nożnej, w którym ciało każdego dziecka jest skierowane pod twoim ramieniem i za twoim ciałem.
  • Trzymanie w kołysce, w którym dziecko jest ułożone na kolanach malucha.
  • Chwyt kombinowany, w którym jedno dziecko jest w uchwycie nożnym, a drugie w kołysce.
  • Maluch opiera się na tobie lub klęczy, podczas gdy niemowlę jest w kołysce. Ja jest prawdopodobny że twój berbeć jest teraz adeptem przy karmiący w różnorodnych pozycjach i będzie sprawnie aklimatyzować themselves pozycja noworodka.

Tandem karmiący może być wielkim doświadczeniem i wiązać oba ciebie i twój dzieci w sposobach ty nigdy myśleć ewentualny. Jeśli rozważasz karmienie w tandemie, korzystne może być porozmawianie z przyjaciółmi, którzy karmili w tandemie lub poszukanie tych z doświadczeniem z pierwszej ręki, aby ustalić, czy nadajesz się do karmienia w tandemie. Sprawdź grupę Rookie Moms na Facebooku, gdzie znajdziesz plemię mam, które możesz poprosić o radę!

Inne artykuły, które mogą Ci się spodobać:

Osłona sutka [zalety i wady dla nowych mam]

7 świetnych opcji dla karmiących biustonoszy sportowych

3 rady dotyczące karmienia piersią, które słyszałam w kółko - i 3 rzeczy, które chciałabym usłyszeć zamiast nich


Sprawdź ofertę zabawek, mat edukacyjnych i karuzeli do łóżeczka
Zabawki Janod - Tablica z Magnesami w Walizce 4 w 1 Kup teraz
Mata Edukacyjna Skip Hop - ABC & Me Kup teraz
Karuzela do Łóżeczka Little Dutch - Biała / Ocean / Mięta Kup teraz