Jak rozpoznać, czy Twój 2-latek przeszedł od strasznego do dwulicowego worka

© Shutterstock

Wszyscy słyszeliśmy o strasznych dwulatkach, a kiedy dzieci mają magiczne trzecie urodziny - o trzylatkach. Ale czasami nazwanie dwulatka "okropnym" po prostu nie wystarcza. Kiedy zachowanie 2-latka zmierza tak daleko na południe, że picie w ciągu dnia jest nie tylko dopuszczalne, ale wręcz oczekiwane, aby zachować zdrowy rozsądek, to właśnie wtedy masz... torbę Two-che.

Oto jak możesz stwierdzić, kiedy twój ukochany 2-latek przeszedł z "okropnego" do "Two-che Bag":

1. Gdy pytającyczyścić zabawki, straszna dwójka krzyczy, płacze, odmawia podnosić up, i postępuje jakby ty śmiertelnie raniłeś ją dla nawet pytać. The Two-che Bag twierdzi, że ona w rzeczywistości nie zrobiła tego bałaganu w ogóle i ucieka, powołując się na desperacką potrzebę skorzystania z nocnika. Następnie rozwija 12 rolek papieru toaletowego w łazience, wrzuca czyste, suche ręczniki do wanny i odkręca wodę. Weź to, mamo.

2. Kiedy rodzina jest na posiłku, Straszna Dwójka krzyczy i wierci się, chyba że jest karmiona mlekiem czekoladowym, krakersami i iPadem. The Two-che Bag ucieka z piekła fotelików, wślizgując się pod stół i zbierając śmieci, które się tam zebrały. Chodzi po restauracji, krzycząc, płacząc i wrzucając podstołowe śmieci na stoły obcych ludzi, zanim mama zdąży go dogonić. Kiedy mama wynosi go z restauracji, on natychmiast się uspokaja. Ojej, mamo, przecież powiedział ci, że nie chce tam być. Dlaczego tego nie zrozumiałaś?

3. Straszna Dwójka w końcu się zdrzemnie, nawet jeśli będzie to raczej zemdlenie z wyczerpania i przeciążenia Mrozem. Kiedy mama położy Two-che Bag w swoim pokoju, aby odpocząć, ona wyciągnie wszystko z jej szuflad i jej szafy, aby zbudować jej Elsa zamek z lodu. Ona będzie wyciągnąć arkusze z łóżka do zamku, a następnie huśtawka z jej falbanką różowe zasłony do zamku lodowego. Kiedy już się rozbije, a mama zmusi ją do rozpoczęcia porządkowania katastrofy naturalnej, Two-che Bag zaśnie na górze bałaganu, przez co mama nie będzie w stanie posprzątać go podczas drzemki. Co? Ona drzemie, mamo. Czy to nie jest wszystko, co się liczy?

4. Trening nocnika dla dwulatka to wyjątkowe piekło. Trening nocnika strasznej dwójki jest możliwy do wykonania, nawet jeśli nie jest zabawny. Mama mówi TT, żeby celował w Cheerios w nocniku, a on z powodzeniem sika na jedzenie śniadaniowe pływające w sraczu. Two-che Bag, z drugiej strony, celuje w przypadkowe cele w całej łazience. Kubek do mycia zębów, kosz na śmieci, pod zlewem i w szufladach ... nic nie jest bezpieczne od pozornie niekończącego się strumienia moczu Two-che Bag. Technicznie rzecz biorąc, nie nasikał w spodnie, mamo. Czy to jest wygrana?

5. Większość strasznych dwulatków nie chce się dzielić, i kto mógłby ich za to winić? Ale TT można przynajmniej namówić na wymianę z innym dzieckiem lub zamianę zabawek z rodzeństwem. Torba Two-che oczywiście przenosi nie-dzielenie się na inny poziom. Podczas kłótni o upragnioną Barbie, Two-che Bag będzie pięknie bawić się sama, dopóki nie przyjdzie czas na dzielenie się. Wtedy Barbie spotyka jakieś nieszczęście, takie jak usunięta kończyna lub zawirowanie głowy w keczupie z obiadu, zanim zostanie "podzielona" z innym dzieckiem. Oto Barbie, którą zamówiłaś, Arabello. Ciesz się.

Spójrzmy prawdzie w oczy. Bycie dwójką nie jest łatwe, ale bycie matką dwulatka? Jeszcze trudniej. Więc następnym razem, gdy zauważysz napad złości u dwulatka, który podnosi go na wyższy poziom, nie krępuj się użyć właściwej terminologii. Tak, dzieciaku. Zachowujesz się jak Two-che Bag.