Techniczny wtorek: Fajne aplikacje, dzięki którym wyjdziesz z dzieckiem na dwór

Geekowe mamusie i tatusiowie też muszą wyjść z domu, prawda? Chociaż uwielbiam widzieć Was tutaj na blogu, chcę, żebyście zaczerpnęli świeżego powietrza i słońca. Jeśli potrzebujesz kogoś, kto da Ci trochę punktów za Twój wysiłek, wypróbuj jedną z tych aplikacji, aby urozmaicić swoje wyjścia. Aplikacje geolokalizacyjne zamieniają spacery z dzieckiem w polowanie na poszukiwaczy przygód. Frajerzy z pewnością chętnie skorzystają z aplikacji foursquare, ingress lub geocaching, aby przenieść swoją miłość do gier wideo w plener.

 1. foursquare. Dla dorosłych z dziećmi lub bez, gdziekolwiek jesteś.
  Korzystaj z telefonu, aby "meldować się" w różnych miejscach w świecie rzeczywistym za każdym razem, gdy tam dotrzesz. Jeśli będziesz odwiedzać jedno miejsce wystarczająco często, zostaniesz burmistrzem. Możesz również zdobyć odznaki honorowe za osiągnięcie różnych kamieni milowych w grze, takich jak zameldowanie się 10 razy w ciągu dnia lub pójście do 5 różnych kin. Korzystając z funkcji społecznych, możesz dowiedzieć się, który z Twoich znajomych jest w pobliżu, dzielić się wskazówkami ze sobą, i zostawić zdjęcia swoich doświadczeń. Nie wiem, dlaczego jestem tak bardzo do niego; nie ma żadnego praktycznego zastosowania (oprócz mojej udokumentowanej obsesji danych dla dobra własnego!). W chwili pisania tego tekstu mam ponad 3000 check-inów i tuzin burmistrzostw.
  Pobierz foursquare w iTunes app store lub Google play store.
 2. Geocaching. Zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci, odkrywanie skarbów.
  Użyj swojego telefonu (lub staromodnej strony internetowej), aby znaleźć ukryte skrytki z miniaturowymi drobiazgami. Przyznam, że nigdy tego nie robiłem, ale myślę, że brzmi to naprawdę zabawnie dla odpowiedniego rodzaju rodziny geeków. Shiloh opowiada nam o geocachingu ze swoim wielkim ciążowym brzuchem i małym, niemowlęcym pomocnikiem, a Whitney opisuje doświadczenia swojej rodziny z geocachingiem, w tym z niektórymi aplikacjami na smartfony.
  Aplikacja Groundspeak Geocaching kosztuje około 10 dolarów w sklepie iTunes lub Google Play, ale jest bardzo polecana.
 3. Ingress. Dla rodziców i dużych dzieci, przechwytywanie konkretnych miejsc.
  Dla użytkowników telefonów z systemem Android tylko, Ingress jest "rzeczywistość rozszerzona" gra, gdzie trzeba chodzić do różnych "portali" w swojej okolicy / miasta. Portale te są w rzeczywistości prawdziwymi punktami orientacyjnymi, rzeźbami i innymi publicznymi, historycznymi lub artystycznymi miejscami, których być może nigdy wcześniej nie zauważyłeś. Celem jest zdobycie tych portali dla swojej drużyny i połączenie ich razem. Gra wymaga, aby być fizycznie w pobliżu tych miejsc, więc dostaje się na spacer i zobaczyć nowe i unikalne punkty orientacyjne w Twojej okolicy. Temat gry jest dość nerdy chociaż: dwie drużyny są oświecenie, którzy są witając nową technologię obcych na ziemi, i oporu, którzy są przeciwko cudzoziemcom. Na początku wybierasz jedną ze stron, a potem twoja lojalność się nie zmienia. Mój mąż i ośmiolatek chodzą godzinami w każdy weekend, aby zagrać w tę grę.
  Poproś o zaproszenie na http://www.ingress.com.

To są aplikacje geo, których używamy. Czy masz jakąś geekowską guilty pleasure, która wyciąga cię do prawdziwego świata? Opowiedz!