25 zabawnych zajęć letnich dla przedszkolaków i maluchów

Jeżeli ty jesteś przyglądający dla zabawnych aktywność z twój przedszkolakiem ten lato, ty możesz albo planować naprzód lub iść z przepływem. Niektóre zajęcia wymagają zaopatrzenia, podczas gdy inne potrzebują jedynie iskry wyobraźni. I nie tylko Twoje małe dzieci będą się z tego cieszyć. Podziel się zabawą ze swoim maluchem i wypróbuj jak najwięcej z tych 25 letnich zajęć dla przedszkolaków i maluchów.

25 Fun Summer Activities dla przedszkolaków i maluchów.

Mokre i dzikie letnie zajęcia

 1. Splash pad-Najlepsza rzecz o splash pad jest że ja jest wszystkie wodną zabawą bez stresu martwić się o wodnej głębokości. Niektóre miejsca mają je dostępny jako część parku lub parku wodnego.
 2. Plaża -Piaszczyste miejsce może być wzdłuż brzegu stawu, jeziora lub oceanu. Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko lubi wodę, czy woli tworzyć na piasku, znajdzie się coś dla wszystkich typów plażowych maluchów. (Potrzebujesz trochę cienia? Sprawdź nasz przewodnik po najlepszych namiotach plażowych dla dzieci)
 3. Walka na gąbki -Nie musisz iść daleko, aby cieszyć się tą zabawną, mokrą aktywnością. Robienie bomb z gąbki w wiadrach z wodą na podwórku jest łatwiejsze do sprzątnięcia niż balony z wodą.
 4. Stół wodny-Dla tych dzieci, które uwielbiają bawić się w wodzie, a nie pływać w niej, nic nie jest tak fajne i orzeźwiające jak stół wodny. Wszystko, czego potrzebujesz, to kubki do nalewania i zabawki, które pozwolą im bawić się pojęciami naukowymi, takimi jak tonięcie i pływanie.
 5. Bańki -Bańki wywołują zachwyt i zdziwienie, gdy unoszą się nad dziećmi w ciepły letni dzień. Można je kupić w sklepach lub zrobić własny roztwór mydlany. Baw się kształtami i rozmiarami, aby uzyskać magiczną zabawę z bańkami.

Chłodne i spokojne letnie zajęcia dla przedszkolaków

 1. Letni program czytelniczy w bibliotece - Bibliotekipubliczne zachęcają do czytania i zabawy dzięki letnim programom czytelniczym. Możesz czytać dla nagród, uczestniczyć w zajęciach tematycznych i nie wychładzać się w klimatyzacji.
 2. Zrób coś fajnego, jak ciasto do zabawy i szlam -nie potrzebujesz słońca, aby stworzyć godziny zabawy z domowej roboty ciastem do zabawy lub szlamem. Odkryj kolory, dodatkowe elementy i zabawę ooey-gooey. Wiele przepisów znajdziesz w Internecie.
 3. Zabawaz kremem do golenia -Wyjdź poza farby do malowania palcami i akwarele. Poświęć trochę czasu w gorący dzień na trójwymiarową sztukę, która może być kolorowa, marmurkowa lub mieniąca się. Nawet zanurzanie palców w kremie do golenia jest fajnym zajęciem sensorycznym.
 4. Gwiezdne obserwacje-Mimo że lato oznacza późniejsze zachody słońca, czyste nocne niebo pozwala na niesamowite chwile obserwowania gwiazd. Możesz to robić na otwartym polu lub w parku bez świateł miejskich, z teleskopem lub bez.
 5. Przygotujsmakołyki bez pieczenia -Nie musisz włączać piekarnika, aby przygotować smakołyki. Jednym z najsmaczniejszych letnich zajęć dla przedszkolaków jest robienie pysznych smakołyków bez pieczenia. Przygotuj soki, mieszanki, przysmaki z płatków ryżowych, kebaby owocowe i wiele innych przekąsek. Kiedy włączasz dziecko w ten proces, jest bardziej prawdopodobne, że zje ono również te zdrowe smakołyki.

Zrób z tego randkę tego lata

 1. Letnie filmy -Nie ma potrzeby płacić pełnej ceny za bilety do kina w lecie. Twoje dziecko może być w stanie cieszyć się oglądaniem filmu za darmo lub prawie za darmo w kinach uczestniczących w programie. (Nie chcesz wychodzić z domu, zorganizuj wieczór filmowy w domu z naszym pysznym przepisem na domowy popcorn)
 2. Umów się na zabawę -Czasami najlepszą częścią lata jest dzielenie się nim z przyjaciółmi. Zaplanuj czas i datę spotkania z jednym z przyjaciół Twoich dzieci. Może to być w Twoim domu lub w parku!
 3. Wyjściena lunch-Jeśli nigdy nie wychodzisz z dzieckiem w ciągu roku, spraw, aby był to wyjątkowy moment dla Was obojga. Wiele restauracji ma specjalne oferty dla dzieci w określone dni. Jeszcze lepiej, spakuj piknik i weź koc, aby zjeść lunch al fresco.
 4. Wyzwanie dla przyjaciół -Może nie możesz spotkać się z przyjaciółmi o określonej godzinie. Zorganizuj dla nich polowanie na poszukiwaczy przygód i poproś, aby zrobili je dla Twojego dziecka. Istnieje również wiele pomysłów na geocaching i polowania skierowane do młodszych dzieci.
 5. Ciesz się lokalnym festiwalem -Czy Twoja okolica lub stowarzyszenie właścicieli domów organizuje imprezę na osiedlu? Czy w Twoim mieście odbywają się festiwale żywności lub letnie uroczystości, z których Twoje dziecko jest gotowe korzystać? Niech dowiedzą się więcej o swojej społeczności, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

Dokonaj odkryć

 1. Wybierz się na przejażdżkę rowerową -poznaj ulice w pobliżu swojego domu lub ścieżki rowerowe w swojej okolicy. W zależności od wieku dziecka i jego umiejętności jazdy na rowerze, przejażdżki mogą polegać na pedałowaniu w tempie dziecka lub szybkiej jeździe w foteliku lub wózku.
 2. Robienie lodów -zmień płyn w pyszne ciało stałe za pomocą tego jadalnego eksperymentu naukowego. Twoje dziecko dowie się, co wchodzi w skład lodów, a następnie będzie pracować nad kremowym efektem końcowym. Można je zrobić w plastikowych torebkach lub w elektrycznej maszynce do lodów.
 3. Odwiedź parki-Natura jest żywa latem, a parki są gotowe na odkrywców takich jak Twoje dziecko. Od parków miejskich aż po parki państwowe i narodowe, każdy znajdzie tam coś dla siebie, czego może się nauczyć i odkryć.
 4. Wędrówki-Jednym z moich ulubionych letnich zajęć dla przedszkolaków są wędrówki. Podobnie jak ścieżki rowerowe, ścieżki spacerowe mogą pomóc Twojemu dziecku zobaczyć więcej świata wokół niego. W wolniejszym tempie Twoje dziecko może obserwować robaki, znajdować nowe kwiaty lub słuchać dźwięków, których nie słychać z samochodu. Wczesne spacery oznaczają mniejszą szansę na ukąszenia owadów.
 5. Idź na targ farmerski -Jeśli targ farmerski nie znajduje się jeszcze na Twojej liście wycieczek po zakupy, zabierz swoje dziecko na lokalny targ farmerski, aby spotkało się z hodowcami i zbieraczami. Mogą tam zobaczyć owoce, warzywa i inne artykuły spożywcze wyprodukowane przez lokalnych rolników i rzemieślników. Wybierz się na targ więcej niż raz, aby zobaczyć różne produkty oferowane wraz ze zmianą sezonu.

Twórz wspomnienia

 1. Kreda na chodniku -Chodnik jest największym płótnem, jakiego Twoje dziecko może użyć, więc pozwól mu wydobyć z siebie artystę. Naucz je gier, takich jak chmiel czy tic-tac-toe. Ćwicz pisanie w jeden z najbardziej kolorowych sposobów.
 2. Wybierz się na targiokręgowe -Targi okręgowe to coś więcej niż tylko przejażdżki w wesołym miasteczku i smażone na głębokim tłuszczu smakołyki. Jest to również miejsce, gdzie zwierzęta gospodarskie są prezentowane potencjalnym kupcom, a rękodzieła są wystawiane i oceniane. Twoje dziecko może zobaczyć świnie, owce i inne zwierzęta z bliska i osobiście, bez konieczności udawania się na farmę.
 3. Łapanie i wypuszczanie ogni -Kolejnym wspaniałym letnim zajęciem dla przedszkolaków jest pojawianie się ogni. Te robaki, zwane również błyskawicami, są zabawne i można je gonić. Piski zachwytu pojawiają się za każdym razem, gdy świecą nad trawą. Po złapaniu i obserwacji, nadszedł czas, aby uwolnić je do lotu ponownie. Jeśli nie znajdujesz się w obszarze występowania ogni, możesz stworzyć ogród dla motyli
 4. Uprawiaj ogród -skrzynka okienna, doniczka lub działka na podwórku to sposoby, aby pozwolić dziecku na uprawę własnych roślin z nasion lub sadzonek. Na początku może to wymagać cierpliwości, ale efekty końcowe będą zachwycające.
 5. Wydobądź wewnętrznego fotografa -Bez względu na to, jakie zabawy wybierzesz ze swoim dzieckiem tego lata, pozwól mu pomóc w tworzeniu wspomnień, pozwalając mu robić zdjęcia. Aparat cyfrowy jest jednym ze sposobów, aby pozwolić im wskazywać i fotografować bez ich dominacji nad aparatem w smartfonie.

Masz jeszcze jakieś pomysły na zabawę latem?
Podziel się nimi w komentarzach, a my dodamy je do naszego postu!

You Might Also Enjoy:

Lekcje pływania; Czego się spodziewać dla każdego przedziału wiekowego.

Ostateczna lista zabawek podróżnych dla maluchów

Przewodnik trzylatka po Disneylandzie