Co należy wiedzieć i co robić w przypadku wypadania włosów po porodzie?


Akcesoria dla rodziców i niemowląt
Dwustronny Kokon Dla Noworodka / Otulacz Muzpony Havana Kup teraz
Poduszka do Noszenia i Karmienia Candide - Wsparcie Snu Topponcino Kup teraz
Torba do Wózka + Przewijak Fresk - Dachsy Kup teraz

Jest wiele rzeczy, które nie są zabawne w ciąży, ale jest kilka, które sprawiają, że wydaje się, że wszystko jest tego warte. Jedną z tych rzeczy, oczywiście, jest twoje piękne dziecko na końcu. Innym niewątpliwie fajnym atutem są niesamowite włosy. Być może zauważyłaś podczas ciąży, że Twoje włosy były lśniące i świecące jak nigdy dotąd. Nie wyobrażałaś sobie tego, tak jest w przypadku tak wielu mam, które mają być. Kiedy więc włosy zaczynają wypadać po porodzie, może to być dla Ciebie ogromny szok i szczerze mówiąc, czujesz się tak niesprawiedliwie! Jednak tak samo jak normalne jest to, że w czasie ciąży masz niesamowite zamki, tak samo normalne jest to, że po ciąży tracisz pozornie absurdalną ilość włosów. Zatem, przejdźmy do wszystkiego, co warto wiedzieć o łysieniu po porodzie.

Co warto wiedzieć o wypadaniu włosów po porodzie?

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć o wypadaniu włosów po porodzie jest to, że jest to całkowicie normalne, więc choć może się wydawać, że w Twoim ciele zachodzi wiele dziwnych zmian, to zdecydowanie należy zachować spokój. Choć nie ma się czym przejmować, rozumiemy, jak bardzo może to być frustrujące. I nie zamierzamy kłamać, że wyczerpanie związane z nowym dzieckiem może naprawdę popchnąć Cię na krawędź, sprawiając, że Twoja frustracja związana z wypadaniem włosów będzie jeszcze gorsza. Zrozumienie tego może jednak pomóc ci dostrzec światełko w tunelu!

Kiedy zaczyna się wypadanie włosów po porodzie?

Wypadanie włosów zazwyczaj zaczyna się około 3 miesięcy po porodzie i może trwać przez pierwszy rok. Prawdopodobnie domyśliłaś się już, dlaczego tak się dzieje, ponieważ to właśnie hormony są przyczyną wszystkich tych dziwnych rzeczy, które dzieją się z Twoim ciałem. Ze względu na podwyższony poziom estrogenu, w ciąży tracisz mniej włosów. Kiedy poziom estrogenów spada po powitaniu dziecka, zaczynasz tracić włosy w tym samym tempie, co przed ciążą. Problem polega na tym, że dodatkowo tracisz wszystkie dodatkowe włosy, które nie wypadały w czasie ciąży.

Dlaczego dochodzi do wypadania włosów po porodzie?

Aby nieco bardziej zagłębić się w temat, włosy rosną w cyklach obejmujących okres wzrostu i odpoczynku. Gdy poziom estrogenu jest wysoki, włosy dłużej pozostają w okresie wzrostu. To właśnie sprawia, że włosy są wyjątkowo gęste w czasie ciąży, ponieważ bardzo mało wypadają podczas cykli wzrostu. Kiedy poziom estrogenu spada, duża część włosów wchodzi w okres odpoczynku, w którym zazwyczaj wypadają.

Co robić w przypadku wypadania włosów po porodzie?

  • Nie nastawiaj się na zapobieganie, ale na życie z tym problemem.

   Chodzi nam o to, aby spróbować kilku rzeczy, które sprawią, że wypadanie włosów będzie bardziej znośne. Poniższe wskazówki z pewnością ci w tym pomogą! W końcu, nie będziesz wspominać tych dni i myśleć o swoich problemach z włosami. Pomyślisz raczej o wspaniałych dniach, w których poznałaś nowego członka swojej rodziny. Upnij włosy w niechlujny kok i kontynuuj swój dzień, to i tak jest całkowicie w Twoim stylu.

  • Wypróbuj nową fryzurę.

   Chociaż koczek może być Twoim nowym wyborem, możesz również rozważyć nową fryzurę. Krótsze ścięcie włosów może sprawić, że wypadanie stanie się nieco łatwiejsze do opanowania. Znajdź zaufanego fryzjera i zapytaj go, co według niego będzie najlepsze. Oni znają się na włosach lepiej niż Ty i ja i mogą zasugerować, co ich zdaniem będzie najlepsze, by pomóc Ci poczuć się lepiej z poporodowym wypadaniem włosów. Nowa, krótsza fryzura może być łatwiejsza do zrobienia, gdy masz w pobliżu nowe dziecko!

   Obecnie dostępne są świetne przedłużenia, co oznacza, że możesz łatwo dodać trochę długości swoim włosom, jeśli będziesz żałować cięcia po kilku miesiącach. Sprawdź Barefoot Blonde jeśli rozszerzenia brzmią jak mogą być twoje rzeczy. Mam przyjaciela, który jest absolutnie zakochany w jej Barefoot Blonde Extensions, a ponieważ można próbować kolorów, była w stanie dopasować swoje włosy idealnie.

  • Zainwestuj w szampon dodający objętości i ultra nawilżający.

   Szampon może rzeczywiście zrobić ogromną różnicę w twoich włosach, gdy przechodzi przez duże zmiany, jak to. Postaw na produkty, które twierdzą, że zagęszczają włosy i dodają im objętości, jak np. Not Your Mother's Blue Sea Kale and Coconut Water lub R+Co Dallas Thickening Shampoo. Dobrze jest też stosować szampony, które nie pozbawiają włosów olejków eterycznych i nie zawierają parabenów ani laurylosiarczanu sodu.

  • Trzymaj ciężkie produkty, takie jak odżywki i kremy, z dala od odrostów.

Dobry szampon jest bardzo ważny, ale poza tym, najlepiej jest pozwolić włosom radzić sobie same. W ciągu roku wrócą do normy, wystarczy być cierpliwym!

 • Bądź zdrowa i pamiętaj o przyjmowaniu witamin.

  Prawdopodobnie już to robisz ze względu na swoje dziecko i powrót do formy, ale te rzeczy powinny również pomóc zachęcić włosy do zdrowego wzrostu.

You Might Also Enjoy:

Loving your Postpartum Body no matter how Postpartum you are.

Najlepsza bielizna poporodowa - 10 świetnych opcji + rzeczy, które powinnaś wiedzieć

Jak zrobić Padsicles: Proste wskazówki, aby złagodzić ból poporodowy


Sprawdź ofertę zabawek, mat edukacyjnych i karuzeli do łóżeczka
Zabawki Janod - Tablica z Magnesami w Walizce 4 w 1 Kup teraz
Mata Edukacyjna Skip Hop - ABC & Me Kup teraz
Karuzela do Łóżeczka Little Dutch - Biała / Ocean / Mięta Kup teraz