10 [Najlepsze skarpety kompresyjne] na obrzęk nóg w ciąży!

Ach, te skutki uboczne ciąży. Jest ich wiele, ale jednym z najbardziej frustrujących jest opuchlizna nóg i stóp. Jednym ze sposobów na zmniejszenie obrzęku nóg w czasie ciąży jest noszenie skarpetek uciskowych. Są one szczególnie pomocne w drugim i trzecim trymestrze, kiedy obrzęk staje się prawdziwym problemem wielu przyszłych mam. Skarpety kompresyjne dla ciąży są w szerokiej gamie stylów i kolorów, więc będą one łatwe do zintegrowania w swojej szafie ciążowej.

Chcieliśmy dać Ci lepszy wgląd w to, dlaczego Twoje nogi puchną, co robią skarpety kompresyjne i które opcje skarpet są dla Ciebie najlepsze. Będziesz w stanie znaleźć idealną parę, która będzie odpowiadać Twoim potrzebom, znaleźć ulgę i dodać trochę osobowości do swojej garderoby!

Dlaczego nogi puchną w czasie ciąży?

W miarę jak ciąża postępuje i dziecko rośnie, krążenie krwi staje się napięte. Słabe krążenie wpływa na ręce i nogi i często prowadzi do zatrzymywania płynów i obrzęków. Serce może dobrze pompować krew do nóg, stóp i kostek, ale odzyskanie płynu może być trudne. Dlatego właśnie nogi i stopy mogą puchnąć w czasie ciąży, zwłaszcza po dłuższym staniu i chodzeniu.

Dlaczego powinnam używać skarpetek uciskowych podczas ciąży?

Teraz, gdy rozumiesz przyczynę obrzęku i bólu nóg, ważne jest, aby zrozumieć, jak skarpety kompresyjne mogą pomóc. Zmniejszają one opuchliznę u kobiet w ciąży poprzez ograniczenie przepływu krwi do nóg. To działa w celu zmniejszenia ilości płynu, który się gromadzi i zwiększenia krążenia.

Nie tylko skarpety kompresyjne pomogą z bólu i obrzęku, ale mogą one pomóc w łagodzeniu żylaków. Należy pamiętać, skarpety kompresyjne powinny być ciasne, ale nie niewygodnie ciasne, jak chcesz zdrowego przepływu, a nie uczucie bycia zbyt ograniczony.

Top 10 Najlepsze skarpety kompresyjne dla ciężarnych

Możesz znaleźć szeroką gamę stylów o różnej długości, poziomach kompresji i kolorach. Podzieliliśmy naszą listę na trzy kategorie, aby ułatwić znalezienie dokładnie tego, czego szukasz. Nasze najlepsze skarpetki zostały wybrane ze względu na ich praktyczność, ogólną wydajność i zdolność do integracji z każdą ustaloną garderobą ciążową.

Sportowe skarpety kompresyjne

Czy wiesz, że kontynuowanie aktywności fizycznej w ciąży to świetny sposób na zmniejszenie obrzęku nóg? Noszenie skarpetek kompresyjnych podczas ciąży zmniejszy ogólny obrzęk i sprawi, że nie spuchniesz zbyt mocno po treningu. Oto nasze ulubione opcje!

Skarpety kompresyjne SB SOX

Skarpety kompresyjne SB SOX Compression Socks są wyborem nr 1 wśród wielu sportowców. Ta marka ma szeroką linię produktów kompresyjnych, ale my polecamy ich skarpety kompresyjne na całej długości. Są one dostępne w wielu kolorach i są wystarczająco wygodne, aby używać ich przez cały dzień. Sprawdź aktualne ceny tutaj!

Skarpetki kompresyjne Copper Compression Running Socks

Skarpety Copper Compression Running Socks to świetna opcja dla wysportowanych mam, które nie chcą skarpetek na całej długości podczas ciąży. Włókna miedzi w skarpecie faktycznie pomagają ożywić krążenie! Zapewniają ulgę, ale można je nosić tak, jak normalną parę skarpetek. Sprawdź je tutaj!

Skarpety kompresyjne Physix do biegania

Te skarpety kompresyjne zostały stworzone z myślą o biegaczach. Dają Ci wsparcie, którego potrzebujesz i odprowadzają wilgoć, zapewniając komfort. Sprawdź je tutaj!

Wzorzyste i kolorowe opcje

Skarpety kompresyjne często mają piętno takich, które nie są modne, stylowe ani wygodne. Jeśli jednak chcesz znaleźć zabawną parę, którą będziesz chętnie nosić, sprawdź te wzorzyste i kolorowe opcje!

Charmking Socks for Women

Różnorodność jest prawie nieskończona, ponieważ ta marka ma wszystko, od unikalnych jednolitych do szalonych wzorów i niektórych neutralnych pakietów. Jeśli jesteś kimś, kto chce się bawić skarpetami kompresyjnymi w czasie ciąży lub chcesz mieć wyjątkowy prezent dla ciężarnej kobiety w swoim życiu, ta marka może Ci to zapewnić. Kup swoje już dziś!

Laite Hebe

Kolejną marką z mnóstwem unikalnych wzorów jest Laite Hebe. Te ciążowe skarpety kompresyjne są dostępne w opakowaniach po 7 sztuk z różnego rodzaju unikalnymi wzorami. Są one dobrym wyborem dla kogoś, kto chce kupić skarpety na tydzień za jednym razem. Sprawdź je tutaj!

Quixiang Copper Compression Socks

Te skarpety kompresyjne są w opakowaniach po osiem, co daje największą różnorodność na opakowanie z opcji na naszej liście. Dodatkowo, niektóre recenzje mówią, że te skarpety wykonały swoją pracę i faktycznie zmniejszyły zakrzepy krwi w nogach ciężarnej mamy! Zapoznaj się z aktualną ceną.

Neutralne skarpetki kompresyjne

Nie wszyscy szukają krzykliwych skarpetek i to jest w porządku. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych skarpet, możesz znaleźć parę ciążowych skarpet kompresyjnych w niemal każdym kolorze, nawet jeśli szukasz prostych białych lub czarnych.

Bluemaple

Bluemaple to moja ulubiona opcja neutralnych skarpet kompresyjnych. Oferują one pakiety po siedem sztuk, które zawierają wszystkie podstawowe kolory neutralne. Są one świetnym wyborem, jeśli chcesz mieć tradycyjne skarpety lub mały akcent kolorystyczny. Sprawdź również aktualne ceny tutaj!

Iseasoo

Ta marka sprawia, że kupowanie skarpet kompresyjnych jest tak łatwe i proste, jak kupowanie codziennych skarpet. Oferują one pewną różnorodność, ale jest wystarczająco dużo neutralnych opcji, aby łatwo dodać skarpety kompresyjne do swojej garderoby i zastąpić nimi skarpety do codziennego noszenia. Kup swoje tutaj!

Nieprzezroczyste pończochy kompresyjne z otwartym palcem

To nie są dokładnie skarpety, ale jeśli pracujesz w środowisku biurowym, będą one doskonałym zamiennikiem dla zwykłych pończoch. Są one ledwo zauważalne! Sprawdź je tutaj!

Podczas zakupów dla skarpet kompresji dla swojej garderoby macierzyństwa wybrać coś praktycznego. Chcesz, aby były funkcjonalne i pasowały bezproblemowo do Twoich codziennych skarpetek. Opuchlizna naprawdę nie jest przyjemna, ale możesz przez nią przejść! Kiedy dziecko znajdzie się w Twoich ramionach, wszystko będzie wydawało się tego warte.

You May Also Like:

Herbaty w ciąży - które z nich są bezpieczne + nasze ulubione

Unikaj rozstępów dzięki najlepszym kremom na rozstępy w ciąży

15 super zabawnych gier na Baby Shower, które pokochają Twoi goście