5 projektów naukowych dla przedszkolaków


Akcesoria dla rodziców i niemowląt
Dwustronny Kokon Dla Noworodka / Otulacz Muzpony Havana Kup teraz
Poduszka do Noszenia i Karmienia Candide - Wsparcie Snu Topponcino Kup teraz
Torba do Wózka + Przewijak Fresk - Dachsy Kup teraz

Te zabawne, domowe projekty naukowe dla małych dzieci, zachęcające nasze dziewczynki i chłopców do pokochania nauki, zostały zasugerowane przez naszą lokalną przyjaciółkę, Carę, i nie możemy się doczekać, aby je wypróbować!

Nigdy nie byłam zwolenniczką nauk ścisłych, gdy dorastałam. Nasza czteroletnia córka, z drugiej strony, od dawna ją uwielbia. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby podtrzymać to zainteresowanie. Oznacza to, że na naszym kuchennym blacie i/lub podłodze w salonie często stoi duża metalowa miska, w której znajduje się jej najnowszy "eksperyment", którym zazwyczaj jest mieszanka mąki, cukru, wody i czegokolwiek innego, co uda jej się przekonać nas, byśmy pozwolili jej do niej włożyć ("Możesz włożyć tam dwie borówki. Tylko dwie. Nie więcej, bo ja chcę je zjeść, ok?").

Oto pięć ulubionych eksperymentów naukowych, które są świetne, nawet jeśli mama nie ma genu naukowca.

Topienie lodu

Nałóż sól na blok lodu, a następnie upuść na niego kolorową wodę, aby obserwować wzory topnienia.

Jako że dorastałam w Wisconsin, ten eksperyment jest dla mnie świetnym sposobem na nauczenie dzieci, dlaczego sól jest używana na oblodzonych drogach. Chociaż ta lekcja nie jest tak odpowiednia w Bay Area, gdzie teraz mieszkamy, moja córka spędziła dobrze ponad godzinę na tym. Kiedy już skończyła kapać kolorową wodą w bloku lodu, napełniła kubki ciepłą wodą i wylała je na lód, eksperymentując z robieniem dziur, jaskiń i tuneli.

Musująca sztuka

Używając zakraplacza do oczu, aby wlać kolorowy ocet do naczynia z sodą oczyszczoną, stworzyła kolorową sztukę! Â Będę szczera, być może podobało mi się to bardziej niż mojej córce, jest coś magicznego w tym musującym działaniu! Skończyło się na tym, że zostawiliśmy patelnię z sodą oczyszczoną na naszej ladzie na kilka dni z kubkami i zakraplaczami w pobliżu, a my wracaliśmy do niej kilka razy.

Hoduj motyle

Z zestawu motyla, to jest łatwe do podniesienia gąsienic do motyli i release them. Kiedy gąsienice przybył (wysłałem do nich oddzielnie, nie jest zaskakujące), byłem trochę sceptyczny, że to naprawdę działa. Są one niewiarygodnie małe i pochodzą w pojemniku, który ma stałą substancję (ich jedzenie) w dolnej. Ale na pewno każda gąsienica uformowała poczwarkę i z powodzeniem pojawiła się jako motyl. Zgodnie z instrukcjami, trzymaliśmy motyle w zamkniętym "ogrodzie" przez kilka dni, aż były gotowe do odlotu.

Sześć miesięcy po wykonaniu tego projektu nasza czterolatka wciąż mówi o tym, że pozwoliła motylom odlecieć, że chciałaby, aby zostały, ale były szczęśliwsze, gdy je wypuszczono. Zdecydowanie powtórzymy tę czynność tej wiosny. (Uwaga: The Insect Lore Live Butterfly Garden jest dostępny na Amazon za mniej niż 15 dolarów).

Zestaw naukowy

Zabawka, która dostaje bardzo najwięcej użyć jest zestaw naukowy o mieszaniu kolorów, że kupiła z pieniędzy na Boże Narodzenie, kiedy miała trzy lata - to jest na naszej podłodze w salonie co najmniej tydzień. My First Science Kit przychodzi z instrukcjami robić osiem eksperymentom, i cieszyliśmy się few one.

Ale prawdziwą magią były kryształy wymyślające nowe sposoby ich barwienia. Moja córka spędziła wiele godzin po prostu mieszając kolory za pomocą dołączonych zakraplaczy i dodając kryształy do kolorów, które tworzy. Gdy skończyły się tabletki barwiące z zestawu, zaczęliśmy używać tych tabletek barwiących do kąpieli - ciii, ona nie ma pojęcia, do czego one tak naprawdę służą - ale barwnik spożywczy też by się sprawdził. Moja córka naprawdę lubi upuszczać tabletkę w filiżance wody i oglądać kolor pojawiać się.

Wycieczki do muzeum nauki

Ok, więc to nie jest tak naprawdę projekt domowy, ale mamy członkostwo w naszym lokalnym muzeum nauki i jest to jedno z ulubionych miejsc mojej córki. Uwielbia odkrywać nowe eksponaty, które się tam pojawiają, a także uwielbia standardowe eksponaty, które zawsze tam są. Uwielbiam to, że bawimy się i uczymy razem, co jest moim ulubionym rodzajem edukacji.

Gdzie indziej możesz się dowiedzieć, jaka byłaby rozpiętość Twoich skrzydeł, gdybyś był ptakiem?

Co robicie, aby rozbudzić w swoich pociechach miłość do nauki?

Dziękuję Carze i jej córce Brooklyn za podzielenie się z nami swoimi eksperymentami naukowymi.


Sprawdź ofertę zabawek, mat edukacyjnych i karuzeli do łóżeczka
Zabawki Janod - Tablica z Magnesami w Walizce 4 w 1 Kup teraz
Mata Edukacyjna Skip Hop - ABC & Me Kup teraz
Karuzela do Łóżeczka Little Dutch - Biała / Ocean / Mięta Kup teraz