Akupunktura na poranną chorobę: Czy to działa?


Akcesoria dla rodziców i niemowląt
Dwustronny Kokon Dla Noworodka / Otulacz Muzpony Havana Kup teraz
Poduszka do Noszenia i Karmienia Candide - Wsparcie Snu Topponcino Kup teraz
Torba do Wózka + Przewijak Fresk - Dachsy Kup teraz

Choroba poranna może być prawdziwym bólem. Badania pokazują, że od 50 do 90 procent kobiet doświadcza mdłości i wymiotów w pierwszym trymestrze i później. Lekarze często niechętnie przepisują leki, nie bez powodu, ponieważ wiele z nich nie jest bezpiecznych dla rozwijającego się dziecka. To pozostawia mamę w trudnym położeniu, choć oczywiście nikt nie chce cierpieć z powodu porannej choroby przez wiele miesięcy. Z tego powodu, niektóre kobiety szukają alternatywnej metody leczenia, aby pomóc złagodzić dyskomfort porannej choroby: akupunktura.

Akupunktura na poranną chorobę: Czy to działa?

Co to jest akupunktura?

Starożytna praktyka akupunktury może nie być jeszcze dobrze znana w Stanach Zjednoczonych. ALE, mieszkańcy Chin stosują ją od ponad 2500 lat w leczeniu różnych dolegliwości, w tym porannych mdłości. Polega ona na wprowadzeniu przez wyszkolonego praktyka cienkich, sterylnych igieł w jeden lub więcej punktów ciała. Chińczycy wierzą, że istnieje 365 punktów, które odpowiadają bólom lub stanom chorobowym. Kiedy pojawiają się problemy, jest to spowodowane zablokowanym przepływem energii wzdłuż czegoś, co nazywa się meridianem "" kanału energetycznego w ciele, który wymaga spójnego i zrównoważonego przepływu energii dla optymalnego zdrowia i dobrego samopoczucia. Kiedy przepływ energii w meridianie jest zablokowany, może to prowadzić do bólu i dyskomfortu. Tak więc celem akupunktury jest przywrócenie równowagi i przepływu energii.

Jak mogę wykorzystać akupunkturę do leczenia porannych dolegliwości?

Tradycyjna medycyna chińska wierzy, że powszechne objawy ciąży, takie jak nudności, wymioty i utrata apetytu są spowodowane dysharmonią pomiędzy przepływem energii śledziony i żołądka. Czasami również wątroby i żołądka. Najczęściej lekarz umieszcza igły akupunkturowe w wewnętrznej części nadgarstka, aby leczyć te dysharmonie energetyczne.

Czy akupunktura faktycznie działa w leczeniu porannych dolegliwości?

Podczas gdy niektóre kobiety przysięgają na akupunkturę na poranne dolegliwości, badania naukowe wykazały mieszane wyniki. Niektóre z nich wykazały znaczną poprawę u badanych, podczas gdy inne nie były jednoznaczne. Ogólnie jednak wiadomo, że akupunktura ma pozytywny wpływ na wiele schorzeń, a ponad 8 milionów Amerykanów poddało się zabiegom akupunktury, odkąd praktycy zaczęli oferować usługi w Stanach Zjednoczonych w latach 70-tych.

Ważne jest, aby zauważyć, że większość zabiegów na poranną chorobę działa dla niektórych kobiet, a nie dla innych, więc akupunktura nie jest inna w tym względzie. Imbir działa dla niektórych kobiet, ale nie dla innych, niektórzy znajdują ulgę w witaminach, podczas gdy inni nie, i tak dalej. Tak więc, jeśli cierpisz na poranną chorobę i jesteś gotów spróbować akupunktury, może skończyć się zapewniając tylko ulgę szukasz, nawet jeśli ktoś inny, kogo znasz nie znalazł sukces z nim.

Czego się spodziewać na wizycie u akupunktury

Zazwyczaj, wizyta akupunktury dla porannej choroby zaczyna się jak większość wizyt lekarskich. Lekarz udokumentuje twoją historię medyczną i skargi oraz wyjaśni trochę o procesie akupunktury. Następnie wykona "analizę impulsów". Istnieje w sumie 28 impulsów, że praktykujący akupunktury może czuć się na nadgarstku. Będą one wykorzystywane, wraz z wizualnego badania języka, aby uzyskać bazę swojego ogólnego stanu zdrowia. W tym momencie, akupunkturzysta może opracować plan leczenia specjalnie dla Ciebie. Zadawaj pytania w każdym momencie, kiedy czujesz, że tego potrzebujesz i upewnij się, że rozumiesz i zgadzasz się na plan leczenia, tak jak przed rozpoczęciem leczenia u każdego lekarza.

Po ustaleniu planu, rozpocznie się umieszczanie igieł. Ponieważ igły są tak małe, powodują bardzo niewielki dyskomfort. Umieszczenie igieł może być tak szybkie, jak 15 minut lub trwać do godziny, w zależności od potrzeb. Po wbiciu igieł, akupunkturzysta będzie je stymulował na różne sposoby. Trwa to około 25 minut. Twój akupunkturzysta postara się zapewnić Ci komfort przez cały czas, a kobieta w ciąży może zazwyczaj leżeć na plecach lub na boku albo siedzieć wyprostowana na krześle. Możesz potrzebować tylko jednego zabiegu lub wielu w zależności od Twoich indywidualnych potrzeb.

Wielu pacjentów akupunktury zgłasza uczucie odprężenia wkrótce po wbiciu igieł. Niektórzy opisują również uczucie euforii i dobrego samopoczucia, a nawet uczucie unoszenia się w powietrzu. Wszystkie te doznania są medycznie przypisywane uwolnieniu endorfin w krwiobiegu.

Czy to jest bezpieczne?

National Institutes of Health Center for Complementary and Integrative Health bada akupunkturę, w tym techniki stosowane w celu złagodzenia objawów porannych mdłości u kobiet w ciąży. Ich profesjonalne publikacje wymieniają ją jako technikę niezwykle bezpieczną. Ponadto, wiele badań wykazało, że akupunktura jest prawie pozbawiona skutków ubocznych, gdy jest wykonywana przez wyszkolonego i licencjonowanego lekarza. Używają oni sterylnych igieł i używają każdej z nich tylko raz, aby zapewnić czystość.

Pamiętaj jednak, aby przed umówieniem się na wizytę skontaktować się z lekarzem i przedyskutować możliwość zastosowania akupunktury w czasie ciąży.

Podobne metody

Niektórzy akupunkturzyści oferują również pokrewne, uzupełniające zabiegi. Wspólnym z nich jest masaż obszarów, w których igły są zazwyczaj wstawiane, jak również stosowanie elektropunktury. Jest to praktyka stosowania elektrycznej stymulacji igieł.

Istnieje również forma terapii ciepłem, zwana moxibustion, powszechnie stosowana w tandemie z akupunkturą. Polega ona na spalaniu zioła zwanego bylicą, które według wielu posiada właściwości lecznicze. Moxibustion zostało dokładnie zbadane przez Światową Organizację Zdrowia. Uznaje się go za skuteczną metodę leczenia wielu schorzeń, w tym uporczywych nudności i wymiotów.

Czy akupunktura jest dla Ciebie odpowiednia?

Nie ma pewnego lekarstwa na poranne mdłości, ale jest wiele opcji do wypróbowania, takich jak akupunktura. Poszczególne kobiety mają różne wyniki z nimi wszystkimi, w tym z akupunkturą. Jednakże, jeśli próbowałaś już tradycyjnych metod, aby stłumić objawy z niewielkim lub żadnym skutkiem, a poranna choroba nadal wpływa na Twoje codzienne życie, może warto spróbować tej starożytnej techniki dla siebie.

Zalecamy, aby zawsze skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu przed jakąkolwiek procedurą medyczną.

You May Also Like:

Jak radzić sobie z poranną chorobą (Porady, które naprawdę pomagają!)

Znajdź najlepszą poduszkę ciążową, która pomoże ci spać w nocy

Herbaty w ciąży; Które z nich są bezpieczne + Nasze ulubione!


Sprawdź ofertę zabawek, mat edukacyjnych i karuzeli do łóżeczka
Zabawki Janod - Tablica z Magnesami w Walizce 4 w 1 Kup teraz
Mata Edukacyjna Skip Hop - ABC & Me Kup teraz
Karuzela do Łóżeczka Little Dutch - Biała / Ocean / Mięta Kup teraz