Kiedy Twój maluch nie chce zrobić kupki - lub kiedy jest to kupka bolesna!

Jeżeli karmić twój dziecko duszone śliwki i innych wysokobłonnikowych foods no jest dosyć, ja może być czas dostawać poważnego z berbecia zaparcia. Jeden mój syn był konsekwentnie zaparcia po tym jak zaczynał jeść stałych. On nie był zatrzymany w górę na dni na końcu - chociaż to się zdarza, ała! - Ale miał wiele przypadków Hurty Poop, gdzie ciągłe napinanie spowodowało małe łzy i krew w jego stolcu.

Dzielę się tym na wypadek, gdyby nasze doświadczenia mogły ci pomóc.

Co robić, kiedy kupa jest przerażająca?

Po wielu zmartwionych rozmowach z naszym pediatrą, zaleciła nam rozpoczęcie suplementacji małą łyżeczką Miralaxu dziennie (zapytaj swojego lekarza o dawkowanie!), aby utrzymać wszystko w ruchu. Podała nam pomocną analogię do "pociągu z kupą", w którym nawet regularne osoby robiące kupę mogą wypuszczać tylko niektóre wagony i nigdy nie dotrzeć do wagonu.

Nasz doktor powiedział nam, że Miralax nie jest szkodliwy ani uzależniający i jest o wiele lepszy niż uczenie małego człowieka, żeby bał się chodzić na kupę. Mamy go bardzo małą ilość dwa razy dziennie. Jest to rozpuszczalny proszek, który można dodać do mleka (dobrze wstrząsnąć) lub ciepłych płynów (jak słaba herbata ziołowa).

Dla małych ludzi dawka jest już raczej mała, więc taki duży dzbanek jak my mieliśmy starcza na długo. W ciągu roku leczenia, prawdopodobnie przeszliśmy tylko przez 2 lub 3 pojemniki, tak jak na zdjęciu. W miarę jak kupa stawała się bardziej miękka i mniej straszna, stopniowo wycofywaliśmy Miralax, stosując coraz mniejsze dawki.

Nie zawahałabym się użyć go ponownie, kiedy tylko zaparcie stanie się brzydkie.

Daj mi znać, jeśli kiedykolwiek będziesz chciał usłyszeć więcej moich historii związanych z hurty poop; z chęcią usłyszę twoje!

[Nie sponsorowane, tylko moja szczera opinia].