Oddawanie mleka matki: Co powinnaś wiedzieć o oddawaniu i przyjmowaniu mleka


Akcesoria dla rodziców i niemowląt
Dwustronny Kokon Dla Noworodka / Otulacz Muzpony Havana Kup teraz
Poduszka do Noszenia i Karmienia Candide - Wsparcie Snu Topponcino Kup teraz
Torba do Wózka + Przewijak Fresk - Dachsy Kup teraz

Niektórzy z Was pewnie myślą "yaaaas dawstwo mleka z piersi!", a inni pewnie zastanawiają się, co to naprawdę znaczy. Każda podróż do karmienia piersią jest zupełnie inna, ale jeden fakt pozostaje faktem. Mleko matki jest jak płynne złoto i jest niezwykle korzystne dla dzieci, zwłaszcza wcześniaków. Z tego powodu wiele kobiet, które produkują nadmiar mleka, decyduje się wykorzystać je do pomocy potrzebującym dzieciom. Istnieje wiele różnych programów, które sprawiają, że ten rodzaj rzeczy jest bezpieczny i satysfakcjonujący dla wszystkich. Czy szukasz do dawstwa mleka matki dla własnego dziecka lub szukasz do oddania, zebraliśmy wszystkie ważne informacje dla Ciebie tutaj!

Wszystko, co musisz wiedzieć o dawstwie mleka matki

Powody, dla których warto rozważyć oddanie mleka od dawczyni

 • Najczęstszym scenariuszem, w którym mleko matki jest oddawane jest dla noworodków na NICU. W tym przypadku, jest to zwykle zalecane przez lekarzy, jak dzieci potrzebują trochę tego płynnego złota.
 • Jeśli Twoje zapasy są niskie, możesz skorzystać z dawstwa mleka, aby je uzupełnić.
 • Dzieci przybrane i adoptowane mogą korzystać z podarowanego mleka matki.
 • Mamy, które przeszły podwójną mastektomię i chcą, aby ich dzieci otrzymywały korzyści zdrowotne płynące z mleka matki, mogą rozejrzeć się za mlekiem od dawczyni.
 • Niektóre mamy są leczone lekami, które sprawiają, że karmienie piersią nie jest bezpieczne, co sprawia, że mleko od dawcy jest świetną opcją.
 • Istnieje wiele różnych scenariuszy, w których możesz chcieć użyć mleka matki, które zostało oddane. Zanim jednak podejmiesz jakąkolwiek decyzję, powinnaś skontaktować się z konsultantką laktacyjną i porozmawiać ze swoimi lekarzami. Nie ma poczucia winy za to, że nie produkujesz wystarczającej ilości mleka, a być może istnieją alternatywy, które lepiej pasują do Ciebie niż mleko od dawczyni. Należy pamiętać, że mleko matki nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem, a czasami formuła jest jak najbardziej wskazana.

Dlaczego warto oddać mleko?

 • Dlaczego nie? Jeśli produkujesz wystarczająco dużo mleka, skorzystaj z okazji, aby pomóc dzieciom i ich zmagającym się z problemami mamom, które desperacko pragną tego pożywienia dla nich.
 • Nie ma lepszego sposobu na wykorzystanie nadmiaru mleka kobiecego niż pomoc innemu dziecku.
 • Oddawanie mleka może pomóc Tobie! Chociaż wysoka produkcja mleka jest zdecydowanie błogosławieństwem, czasami może być uciążliwa. Odciąganie mleka od dawczyni może przynieść Ci ulgę.
 • Zostanie dawczynią nie jest bardzo kłopotliwe. Wypełniasz kwestionariusz i przechodzisz badanie krwi, aby upewnić się, że się kwalifikujesz. Badania te sprawdzają obecność wirusa HIV, zapalenia wątroby i syfilisu, ponieważ oczywiście nie chcesz ich przekazać dalej. Jeśli chodzi o kwestionariusz, będą to pytania dotyczące Twojego stylu życia, np. czy pijesz lub palisz.
 • Nie, żeby odszkodowanie miało być czynnikiem motywującym, ale możesz odpisać sobie koszty laktatora i gazu związane z oddaniem dziecka. W niektórych przypadkach możesz nawet otrzymać rekompensatę za oddanie mleka. Miły mały plusik!
 • Niektóre firmy zapewniają również darmowy laktator, jeśli oddajesz mleko.

Źródła, które pomogą Ci znaleźć bank dawstwa mleka matki

 • Mother's Milk Bank: Znajdują się one w Austin, Houston, San Antonio i więcej, ale można również wysłać swoje mleko tak długo, jak jesteś dawcą 200 uncji.
 • HMBA: (Human Milk Banking Association of North America): Jest to wspaniała sieć, która pomoże Ci znaleźć bank mleka w pobliżu. Mają również mnóstwo pomocnych informacji na swojej stronie!
 • Le Leche League International: Jest to kolejna wspaniała sieć i doceniam ich misję, aby najpierw pomóc mamom pielęgnować własne dzieci, jeśli to w ogóle możliwe.

You May Also Like:

Dziecko nie weźmie butelki? Oto 5 sposobów, jak mu pomóc

Co warto wiedzieć o wypadaniu włosów po porodzie

Najlepsze elektryczne pompy do piersi na 2019 rok: 9 najlepszych wyborów


Sprawdź ofertę zabawek, mat edukacyjnych i karuzeli do łóżeczka
Zabawki Janod - Tablica z Magnesami w Walizce 4 w 1 Kup teraz
Mata Edukacyjna Skip Hop - ABC & Me Kup teraz
Karuzela do Łóżeczka Little Dutch - Biała / Ocean / Mięta Kup teraz