7 rzeczy, których nauczyłem się zabierając dwulatka do Machu Picchu


Akcesoria dla rodziców i niemowląt
Dwustronny Kokon Dla Noworodka / Otulacz Muzpony Havana Kup teraz
Poduszka do Noszenia i Karmienia Candide - Wsparcie Snu Topponcino Kup teraz
Torba do Wózka + Przewijak Fresk - Dachsy Kup teraz

Niedawno zabrałem mojego 2,5-latka do Machu Picchu. Możecie się zastanawiać: Dlaczego miałbym to zrobić? Co ja sobie myślałem (związane z tym: Mam teraz bardzo silne opinie na temat tego, gdzie się udać, czego się spodziewać i jak to zrobić w odpowiednim czasie podczas podróży międzynarodowej z małym dzieckiem)

Aby odpowiedzieć na twoje pytania:

Dlaczego to zrobiłem to: To była wycieczka rodzinna i moja mama powiedziała, że chciała zobaczyć Machu Picchu, zanim "stała się zbyt stara, aby się nią cieszyć."

Co ja myślałem: Myślałem, że chcę iść, a poza tym mój syn był już wiele miejsc z nami i to działało całkiem dobrze większość z tych czasów.

Po drodze nauczyłem się kilku rzeczy o mnie, o moim synu i oczywiście o Machu Picchu. Prawdopodobnie nie zauważyłbym lub nie odkryłbym tych wszystkich rzeczy, gdyby mój syn tam był. Oto one w nieszczególnej kolejności:

  1. Nie wolno ci używać plecaka dla maluchów w Machu Picchu. Nawet jeśli nosiłeś plecak dla malucha w wielu krajach Ameryki Łacińskiej przez 3 tygodnie w wyłącznym celu użycia plecaka dla malucha w Machu Picchu. To po prostu nie jest dozwolone. Nie mogę ci powiedzieć, dlaczego dokładnie, ponieważ nie wiem. Plecaki przednie są dozwolone, ale nie miałem jednego z nich!
  2. Jeśli twój 2-latek uwielbia pociągi, wycieczka do Machu Picchu zapewni około 4-5 godzin rozrywki związanej z pociągami.
  3. W Machu Picchu nie ma łazienek, ale zmiana pieluchy jest w porządku, o ile zabierzesz brudną ze sobą.

  1. 2,5-letnie dzieci mogą wędrować przez około pół godziny, zanim staną się naprawdę zmęczone.
  2. Zaraz przy wejściu można dostać lody bezalkoholowe i frytki.
  3. Podczas gdy Ty cieszysz się jednym z 7 cudów świata, maluch może odkryć, że jest co najmniej tyle samo cudów, które można znaleźć w zbieraniu trawy i rzucaniu nią w obcych (górne zdjęcie!).
  4. Wyprawa do Machu Picchu jest na tyle męcząca dla dwulatka, że może on uciąć sobie długą drzemkę na Twoich kolanach, podczas gdy Ty będziesz pić pisco sour i nawet nie zauważy, jeśli przez przypadek kapnie na niego odrobina tego napoju.

Jest wiele rzeczy w życiu, które mogą być trochę (lub dużo) łatwiejsze do zrobienia bez dzieci i całkowicie popieram robienie tego przez jakiś czas. Ale prawdą jest również, że spędzanie czasu razem jako rodzina, gdy przeżywasz przygodę, jest (prawie) zawsze zaskakujące, zabawne i naprawdę niezapomniane. Dodatkowo, możesz zrobić świetne zdjęcie na kartkę świąteczną...


Sprawdź ofertę zabawek, mat edukacyjnych i karuzeli do łóżeczka
Zabawki Janod - Tablica z Magnesami w Walizce 4 w 1 Kup teraz
Mata Edukacyjna Skip Hop - ABC & Me Kup teraz
Karuzela do Łóżeczka Little Dutch - Biała / Ocean / Mięta Kup teraz