Nigdy nie zostawiaj dziecka samego w samochodzie


Akcesoria dla rodziców i niemowląt
Dwustronny Kokon Dla Noworodka / Otulacz Muzpony Havana Kup teraz
Poduszka do Noszenia i Karmienia Candide - Wsparcie Snu Topponcino Kup teraz
Torba do Wózka + Przewijak Fresk - Dachsy Kup teraz

Nadeszła wiosna i temperatury będą stale rosły w miarę zbliżania się lata.  połączyło się z Safe Kids USA i ponad 40 innymi organizacjami, aby zwiększyć świadomość i zachęcić opiekunów do NIGDY NIE POZOSTAWIAJ SWOJEGO DZIECKA SAMEGO W SAMOCHODZIE. Starając się, aby rok 2010 był rokiem, w którym żadne dziecko nie umrze z powodu udaru cieplnego, gdy zostanie "zapomniane" w samochodzie, eksperci ds. bezpieczeństwa i obrońcy dzieci przypominają rodzicom i opiekunom, aby sprawdzali, czy dziecko nie śpi, zanim opuszczą pojazd.

 

W latach 1998-2009, 445 dzieci zmarło z powodu udaru cieplnego po pozostawieniu ich bez opieki w samochodach, w których było zbyt gorąco, aby mogły przeżyć. Czy wiesz, że ciało dziecka nagrzewa się od trzech do pięciu razy szybciej niż ciało dorosłego? Dzieci pozostawione bez opieki nie mają możliwości zabezpieczenia się w gorącym pojeździe. Ponad 50% dzieci, które zmarły z powodu udaru cieplnego, zostało "zapomnianych" przez troskliwą osobę dorosłą, która rozproszyła się po opuszczeniu pojazdu. Trzydzieści procent poszkodowanych dzieci weszło do niezamkniętego pojazdu, znalazło się w pułapce i zostało pokonane przez upał, gdy nie było pod opieką osoby dorosłej. Wystarczą minuty, aby dziecko znalazło się w gorącym samochodzie w sytuacji zagrożenia śmiercią lub poważnymi, trwałymi obrażeniami. Kierowcy muszą trzymać drzwi samochodu zamknięte, a kluczyki poza zasięgiem małych dzieci.

Wspieramy Safe Kids USA i jego kampanię, aby NIGDY NIE POZOSTAWIAĆ ŻADNEGO DZIECKA SAMEGO W POJEŹDZIE. Naszym celem jest upewnienie się, że żadne dziecko nie umrze w 2010 roku z powodu pozostawienia go bez opieki w samochodzie. Chcemy, aby rodzice i opiekunowie podjęli środki ostrożności, aby ta tragedia ich nie spotkała. Wzywamy wszystkich dorosłych, którzy przewożą dzieci do przyjęcia następujących praktyk w celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieci:

1. Zadzwoń pod numer 911, jeśli zobaczysz dziecko pozostawione bez opieki w pojeździe.
2. Nigdy nie zostawiaj dzieci samych w samochodzie - nawet na 1 minutę.
3. Ustaw przypomnienie w swoim telefonie komórkowym, aby upewnić się, że podrzuciłeś dziecko do przedszkola.
4. Połóż telefon komórkowy, PDA, torebkę, aktówkę, torbę gimnastyczną lub cokolwiek, co ma być przenoszone z samochodu na podłodze przed dzieckiem na tylnym siedzeniu. Zmusza to osobę dorosłą do otwarcia tylnych drzwi i obserwowania dziecka.
5. Ustaw program "Outlook" w swoim komputerze tak, aby pytał cię: "czy podrzuciłeś dziś dziecko do przedszkola?".
6. Miej plan ze swoim opiekunem, aby zadzwonić, jeśli dziecko nie przyjdzie, kiedy jest oczekiwane.
7. Trzymaj klucze i piloty zdalnego sterowania w miejscu niedostępnym dla dzieci.
8. Zawsze zamykać wszystkie pojazdy na klucz.
9. Sprawdzaj samochody i bagażniki w pierwszej kolejności, jeśli dziecko zaginęło.
 


Sprawdź ofertę zabawek, mat edukacyjnych i karuzeli do łóżeczka
Zabawki Janod - Tablica z Magnesami w Walizce 4 w 1 Kup teraz
Mata Edukacyjna Skip Hop - ABC & Me Kup teraz
Karuzela do Łóżeczka Little Dutch - Biała / Ocean / Mięta Kup teraz