10 sprytnych pomysłów na wróżkę zębuszkę (# 3 Musisz to zobaczyć)


Akcesoria dla rodziców i niemowląt
Dwustronny Kokon Dla Noworodka / Otulacz Muzpony Havana Kup teraz
Poduszka do Noszenia i Karmienia Candide - Wsparcie Snu Topponcino Kup teraz
Torba do Wózka + Przewijak Fresk - Dachsy Kup teraz

Dla dzieci utrata pierwszego zęba jest rytuałem przejścia. Nie tylko mogą pochwalić się nim swoim przyjaciołom i młodszemu rodzeństwu, ale także po raz pierwszy mają okazję poznać Wróżkę Zębuszkę. Ponieważ wizyty te będą ograniczone, zarówno przez skończoną liczbę zębów, jak i przez to, jak długo Twoje dziecko wierzy, fajnie jest sprawić, aby wizyty Wróżki Zębuszki były jak najbardziej wyjątkowe.

Jeśli czujesz presję i nie jesteś pewien, jaki rodzaj tradycji chcesz rozpocząć, sprawdź poniższą listę dziesięciu sprytnych pomysłów na wizytę u Wróżki Zębuszki, aby stworzyć trwałe wspomnienia dla Twojego dziecka.

Najsłodszy bezzębny uśmiech.

1. Stwórz ścieżkę z brokatem, aby oświetlić drogę Wróżce Zębuszce

Wiele dzieci martwi się, że Wróżka Zębuszka nie będzie wiedziała, gdzie je znaleźć - zwłaszcza, jeśli to jej pierwsza wizyta. Dlaczego więc nie zostawić jej ścieżki? Brokat może być świetną zabawą, która pomoże jej dotrzeć do Twojego domu.

Rozsyp trochę brokatu na trawniku i parapecie dziecka, aby światło księżyca stworzyło iskrzącą ścieżkę dla wizyty Wróżki Zębuszki. Użycie nietoksycznej opcji gwarantuje, że zwierzęta domowe i zwierzęta żyjące na zewnątrz nie będą cierpieć z powodu złych skutków.

2. Stwórz "magiczne pieniądze

Podczas gdy większość dzieci jest zadowolona z otrzymania dowolnej kwoty pieniędzy, w monetach lub banknotach, mogą one oczekiwać, że będą one wyglądać nieco inaczej niż "normalne" pieniądze. Na ratunek przychodzi tu po raz kolejny brokat - wystarczy spryskać pieniądze lakierem do włosów z brokatem przed pozostawieniem ich dziecku do znalezienia.

Istnieje wiele marek brokatowy lakier do włosów dostępne, ale Jerome Russell i Rock the Locks są zarówno opłacalne opcje, które są bezpieczne, jeśli zdarzy się, aby dostać się na skórę dziecka, zbyt.

3. Notesy wielkości wróżki

Czy Twoje dziecko byłoby oszołomione listem od wróżki zębuszki? Stwórz maleńkie, wróżkowe notatki i koperty, wycinając je z papieru i starannie pisząc najdrobniejszym pismem. Na Etsy możesz znaleźć wiele ofert maleńkich karteczek od Zębowej Wróżki, takich jak ta lub ta.

Notesy dodają osobistego charakteru i odrobiny magii do pierwszego doświadczenia Twojego dziecka z Wróżką Zębuszką, w szczególności. Możesz dodać trochę pyłu wróżki, aby uczynić go jeszcze bardziej magiczne.

4. Dolarowe banknoty origami

Jeśli brokat wydaje Ci się zbyt niechlujny (co jest zrozumiałe!), spraw, aby pieniądze Wróżki Zębuszki były wyjątkowe w inny sposób: fantazyjnie składając je. Eksperci z Origami Tree przedstawiają samouczek składania banknotu dolarowego w kształt zęba, ale jeśli to dla Ciebie trochę za dużo, możesz znaleźć wiele prostych kształtów origami, które zaimponują Twojemu dziecku.

5. Zaopatrz się w "Zestaw do pielęgnacji zębów

Zestaw do pielęgnacji zębów to jeden z moich osobistych ulubionych pomysłów na wróżkę zębuszkę.

Zębowa Wróżka z pewnością troszczy się o to, jak dobrze Twoje dziecko dba o swoje zęby, prawda? Rozegraj to z jednym z tych pomysłów na wróżkę, zostawiając pieniądze i zestaw do pielęgnacji zębów. Możesz dołączyć do niego tubkę pasty do zębów w rozmiarze podróżnym, nową szczoteczkę do zębów i nić dentystyczną.

Możesz nawet zostawić specjalny woreczek na zęby lub pudełko, które Twoje dziecko może wykorzystać do przechowywania kolejnych utraconych zębów przed przybyciem Wróżki Zębuszki.

6. Wróżkowe monety

Pozostawienie po sobie prawdziwych, nadających się do wydania pieniędzy wydaje się być warunkiem koniecznym dla Wróżki Zębuszki, ale fajnie jest też dodać trochę wróżkowych pieniędzy! Zabawne złote monety z podobizną wróżki, takie jak te lub te, to urocze sposoby na dodanie odrobiny magii - i pamiątki - do doświadczenia. Tylko pamiętaj, aby kupić w dużych ilościach, więc nigdy nie będzie bez jednego, kiedy trzeba!

7. Zainstaluj drzwi dla wróżki zębuszki

Pomóż swojemu dziecku stworzyć specjalny dodatek do jego sypialni w postaci maleńkich drzwi wielkości Wróżki Zębuszki. Możesz zrobić swoje własne, jeśli jesteś typem majsterkowicza - lub jeśli Twoje dziecko jest chętne do pomocy - ale możesz chwycić te nagradzane drzwi dla wróżki, które są łatwe do zainstalowania.

Jest magiczny, więc tylko wróżki mogą go otworzyć i zamknąć, a to świetny sposób na stworzenie poczucia więzi między dzieckiem a ich późno nocnym przyjacielem wróżką.

8. Zostaw książkę wróżki zębuszki

Na pierwszą wizytę, można zrobić to bardzo specjalne przez posiadanie Wróżka Zębuszka zostawić książkę o jej legendy. Dwie popularne opcje z pozytywnymi opiniami na Amazonie to Co Wróżka Zębuszka robi z naszymi zębami? i Myślisz, że łatwo jest być Wróżką Zębuszką?

Istnieje wiele opcji, w tym te, które omawiają mniej znane tradycje Wróżki Zębuszki z całego świata, więc zrób trochę zakupów, aby znaleźć odpowiedni dla swojego pierwszaka.

9. Zacznij kolekcję

Jeśli Twoje dziecko lubi pamiątki i przedmioty kolekcjonerskie, rozważ pozostawienie przez Wróżkę Zębuszkę nowego przedmiotu za każdy zgubiony ząb. Termin "przedmioty kolekcjonerskie" często kojarzy się z drogimi zakupami, ale wcale nie musi tak być. Te urocze japońskie gumki IWAKO są opłacalną opcją, lub może to być coś, co już je interesuje, jak Hatchimals CollEGGtibles lub samochodziki Matchbox.

10. Mikstura zmieniająca kolor

Dzieci są zachwycone ideą magii, więc pozwól Wróżce Zębuszce trochę się wykazać! Zostaw obok łóżka dziecka szklankę wody z zębem w środku. Kiedy Twoje dziecko zaśnie, chwyć ząb i użyj barwnika spożywczego, aby zabarwić wodę na ten sam kolor, co sukienka Wróżki Zębuszki tej nocy, aby mogła się zmieniać z każdym utraconym przez dziecko zębem.

Bonus: jest to o wiele łatwiejsze niż podkradanie zęba spod poduszki śpiącego dziecka - zwłaszcza jeśli ma ono lekki sen!

Uwaga dla rodziców (kilka wskazówek)

Nie stresuj się tym + Kilka wymówek, jeśli zapomnisz

Nie czuj presji, aby zrobić coś ekstrawaganckiego i nie stresuj się, jeśli zapomnisz. Te pomysły wróżki zębuszki są tylko po to, aby zainspirować trochę kreatywności. Dodatkowa presja nie jest tym, czego potrzebujemy my, mamy.

Wiesz, ile razy usprawiedliwiałam się, że moja zębowa wróżka nie pojawiła się dla jednego z moich 5 dzieci, zbyt wiele, by je policzyć.

Obwiniałam zębową wróżkę, że nie pojawiła się na:

  • Deszcz
  • Wiatr
  • Moje dziecko nie kładzie się spać wystarczająco wcześnie
  • Moje dziecko straciło ząb zbyt późno w ciągu dnia

Jak nie zapomnieć (ustawić alarm)

Nie zamierzam tu kłamać, mój mąż jest o wiele lepszy w kwestii wróżki zębuszki niż ja. On ustawia alarm na swoim iPhonie na wczesny ranek oznaczony (FT) (inicjały wróżki zębowej od tyłu) i wtedy wykonuje zadanie wróżki zębowej.

Po raz kolejny, istnieje tak wiele sposobów, aby wszystkie specjalne chwile w życiu dziecka jeszcze bardziej pamiętne, ale może to być dużo dla zapracowanego rodzica, aby zobowiązać się do. Jeśli czujesz presję, aby uczynić to doświadczenie magicznym, pamiętaj, że nie musisz robić wszystkiego.

Wybierając jeden z pomysłów Wróżki Zębuszki lub ten, który sam sobie wymyślisz, z pewnością pomożesz swojemu dziecku stworzyć szczęśliwe wspomnienia związane z tym szczególnym doświadczeniem życiowym!


Sprawdź ofertę zabawek, mat edukacyjnych i karuzeli do łóżeczka
Zabawki Janod - Tablica z Magnesami w Walizce 4 w 1 Kup teraz
Mata Edukacyjna Skip Hop - ABC & Me Kup teraz
Karuzela do Łóżeczka Little Dutch - Biała / Ocean / Mięta Kup teraz