Olejki eteryczne na ząbkowanie [Najlepsze 4 do bezpiecznego stosowania!]


Akcesoria dla rodziców i niemowląt
Dwustronny Kokon Dla Noworodka / Otulacz Muzpony Havana Kup teraz
Poduszka do Noszenia i Karmienia Candide - Wsparcie Snu Topponcino Kup teraz
Torba do Wózka + Przewijak Fresk - Dachsy Kup teraz

Ząbkowanie jest jedną z najgorszych rzeczy, z którymi musisz sobie poradzić jako rodzic, głównie dlatego, że oglądanie Twojego malucha w bólu jest naprawdę do bani. Jeśli przez to przechodzisz, prawdopodobnie szukasz łatwych i bezpiecznych środków zaradczych dla swojego dziecka. Jeśli jesteś już zanurzony w świecie olejków eterycznych, możesz już wiedzieć, co mam zamiar Ci powiedzieć. Istnieją olejki eteryczne na ząbkowanie, które mogą pomóc w zapewnieniu komfortu i ulgi Twojemu dziecku. Jednak nie chcesz po prostu wskoczyć do jakichkolwiek olejków. Zdecydowanie istnieją pewne kroki, które należy podjąć w celu zapewnienia bezpieczeństwa olejków eterycznych!

Jak rozcieńczyć olejki eteryczne, aby były bezpieczne?

Nie mogę tego wystarczająco podkreślić, zawsze gdy olejki eteryczne są używane na dziecku muszą być dobrze rozcieńczone!!! Zastosujesz bardzo rozcieńczony olejek eteryczny wzdłuż górnej części szczęki i za uszami. Tam jest żadny potrzeba właściwie nacierać mieszaninę wzdłuż twój babies szczęki, i w rzeczywistości, ja jest najlepszy unikać jakaś połykanie. Ty chcesz rozcieńczać współczynnik gdzieś między .10% i .20% dla ząbkujących dzieci, co oznacza wokoło 1-2 krople dla każdy uncji przewoźnika olej. Wspólne oleje nośne są olej roślinny, oliwa z oliwek i olej kokosowy.

Zamierzam również polecić, aby całkowicie unikać oleju goździkowego.Istnieją sprzeczne opinie na temat tego, czy jest on bezpieczny i o wiele lepiej jest być bezpiecznym niż żałować. Jeśli będzie on stosowany nieprawidłowo, będzie miał negatywny wpływ na Twoje dziecko. Oprócz unikania olejku goździkowego, ja również jestem za tym, aby zawsze rozmawiać z lekarzem pediatrą przed wypróbowaniem jakichkolwiek naturalnych środków na ząbkowanie u małych dzieci. Istnieją również aromaterapeuci, z którymi możesz porozmawiać, a które będą w stanie poprowadzić Cię właściwą drogą, jeśli szukasz odpowiedzi od profesjonalisty.

Olejki eteryczne na ząbkowanie u dzieci w wieku 4-6 miesięcy

Zasadniczo będziesz używać olejku eterycznego w połączeniu z masażem, aby uspokoić swoje dziecko. W tym młodym wieku Twoje dziecko jest prawdopodobnie nadal bardzo wrażliwe, więc zaleca się stosowanie tylko dwóch bardzo delikatnych olejków eterycznych; lawendowego i rumiankowego.

Lawenda

Nawet sam zapach lawendy potrafi mnie uspokoić, więc użycie olejku eterycznego w rozcieńczonej postaci z pewnością uspokoi Twoje marudne ząbkujące dziecko. Jest on również naturalnym środkiem uspokajającym, który ukoi Twoje dziecko.

Rumianek rzymski

Rumianek jest również naturalnym środkiem uspokajającym, co czyni go świetną opcją do łagodzenia ząbkowania. Jest nietoksyczny, więc nie musisz się zbytnio martwić o używanie go na młodym niemowlęciu.

Olejki eteryczne na ząbkowanie powyżej 7 miesiąca życia

W wieku 6-7 miesięcy Twoje dziecko jest nieco mniej wrażliwe, co otwiera drzwi do wielu innych opcji olejków eterycznych, które zapewniają komfort podczas ząbkowania. Jednak nie radzę ich używać, jeśli nie czujesz się komfortowo ze swoimi zdolnościami rozcieńczania. Aby tego uniknąć, inną opcją jest po prostu rozproszyć je w całym pokoju. Wiele z nich spowoduje podrażnienie, jeśli nie zostaną prawidłowo rozcieńczone. Przejdź do sekcji poniżej o mieszankach wykonanych przez marki olejków eterycznych, ponieważ prawdopodobnie będzie lepiej z tymi!

Imbir

Olejek eteryczny z imbiru może pomóc złagodzić ból spowodowany ząbkowaniem. Musisz tylko być pewien, że należy go odpowiednio rozcieńczyć, aby uniknąć podrażnień.

Majeranek

Majeranek łagodzi ból poprzez zwiększenie krążenia. Ponownie, konieczne jest odpowiednie rozcieńczenie tego olejku eterycznego.

Gotowe mieszanki olejków eterycznych i ulubione

Eden's Garden Ouch Ease

Ouch Ease to mieszanka olejków eterycznych stworzona, aby uspokajać. Zawiera mieszankę lawendy, jałowca, drzewa herbacianego, limonki, rumianku niemieckiego, rumianku rzymskiego, Ylang Ylang i Davany. Jeśli kupisz roll-on, jest on wstępnie rozcieńczony i bardzo łatwy do rozprowadzenia na linii szczęki Twojego dziecka. Sprawdź tutaj!

Young Living Copaiba

To nie jest mieszanka, ale olejek Young Living Copaiba jest ulubionym olejkiem wśród wielu osób łagodzących ząbkowanie. Pomaga złagodzić ból i zmniejszyć opuchliznę. Można go wymieszać z olejem nośnym, jak olej kokosowy do wielkiego remedium na ząbkowanie. Kup swój tutaj!

Organiczny olejek na ząbkowanie dla dzieci Wellements

Jeśli szukasz całkowicie bezpiecznego, zalecanego przez pediatrów i zatwierdzonego przez USDA środka na ząbkowanie, Wellements Organiczny Olejek do Zębów dla Dzieci jest najlepszy. Jego formuła jest naprawdę delikatna i ma nawet odrobinę słodyczy, więc Twoje dziecko go pokocha. Zamów swój na Amazon już dziś!

You May Also Like:

Najlepsze gryzaki [Klucz do uspokojenia ząbkującego dziecka]

Mama i ja joga [5 niesamowitych korzyści dla mamy i dziecka!]

Ile kosztuje doula i czy jest mi potrzebna?


Sprawdź ofertę zabawek, mat edukacyjnych i karuzeli do łóżeczka
Zabawki Janod - Tablica z Magnesami w Walizce 4 w 1 Kup teraz
Mata Edukacyjna Skip Hop - ABC & Me Kup teraz
Karuzela do Łóżeczka Little Dutch - Biała / Ocean / Mięta Kup teraz